LUDILO: Senzacionalan preokret na meču Kina - Holandija

22.09.2023. 16:12
Ženska odbojkaška reprezentacija Holandije
Ženska odbojkaška reprezentacija Holandije / Izvor: Profimedia

Neverovatan duel.

Sve više se zakuvava u Kini na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u konkurenciji odbojkašica. Domaćin je sa 3:2 (18:25, 24:26, 25:19, 26:24, 15:13) izgubio od Holandije iako su u četvrtom setu imali 22:15 i 24:21, ali prokockali su tu prednost, a zatim su izgubili i peti set i sada imaju dva poraza.

KOBNA DOMINIKANA: Šokantan poraz srspkih odbojkašica, Pariz sad u magli

SP U RVANJU: Ništa od medalje, Nemeš zaustavljen u četvrtfinalu

TRAGEDIJA: Preminula slavna odbojkašica - osvajačica Olimpijskih igara!

Prvi set je lagano dbila Kina, a u drugom su od gotovog zamalo došli do poraza. Ipak, pri 24:24 su zuatražili čelendž koji je bio uspešan, i dobili su i naredni poen za 2:0.

Holanđanke uzimaju treći, ali u četvrtom je sve izgledalo kao da će Kina lagano do sva tri boda.Kada je bilo 22:15 niko nije davao ni promila šanse Lalama, ali stigle su do 24:21 Kineskinje. Tada su nanizale Holanđanke pet poena, a domačin se nije od toga oporavio ni u petom setu.

Sada po jedan poraz imaju Srbija, Holandija i Dominikanska Republika, dok Kina i Kanada imaju po dva. U poslednja dva kola pasti odluka koje dve selekcije idu u Pariz.