LIGA NACIJA: Spektakularan PREOKRET Srbije! Evropski šampioni očerupali PETLOVE

Marko Podraščanin
Marko Podraščanin / Izvor: MN Press

Sjajna uvertira za Brazilce.

Odbojkaška reprezentacija Srbije stigla je do četvrte pobede u pet kola Lige nacija! I to kakve.

Posle Slovenije, Italije i Japana, izabranici Slobodana Kovača su u spektakularnom meču, punom preokreta, savladali Francusku rezultatom 3:2 (22:25, 24:26, 25:22, 25:23, 15:9), iako su Galski petlovi imali vođstvo u setovima od 2:0.

ZVANIČNO: Vujović PREUZEO bivšeg šampiona Evrope!

SJAJAN PODVIG SRPSKIH KAJAKAŠA: Izboreno pet FINALA!

MINISTAR UDOVIČIĆ UGOSTIO NOVOIZABRANOG AMBASADORA TURSKE U SRBIJI: Nastavljamo sa uspešnom saradnjom

Evropski šampion je pokazao karakter kada je bilo najteže. Ni kada su Trikolori imali dva seta viška, izabranici Slobodana Kovača nisu posustajali.

Četa selektora Lorana Tilija osetila je moć Aleksandra Antanasijevića, Marka Ivovića, ali i srpskog blokerskog tandema Marko Podraščanin - Petar Krsmanović.

Orlovi su kroz iglene uši dobili dva seta i izjednačili, da bi u taj-brejku demonstrirali silu i izborili veoma značajnu pobedu, ujedno, Francuzima nanevši prvi poraz od starta Lige nacija.

Prethodno su Trikolori savladali Bugarsku, Nemačku, Australiju i Brazil, dok je Srbija ovim trijumfom napredovala na četvrtu poziciju sa 11 bodova, samo jednim manje od Slovenije, Brazila i Francukse.

Prva dva seta pripala su Francuzima iako su izabranici Slobodana Kovača pratili rivala u stopu do same završnice. Trećina prvog igrala se u egalu, Francuzi su se odvojili na plus tri, pa šampioni Evrope serijom od pet poena došli do 13:11. To nije pokolebalo Petlove koji su se vrlo brzo vratili u vođstvo i uglavnom održavali dva poena prednosti do kraja seta.

U drugom periodu igre je bilo još neizvesnije, Srbija je spasavala dve set lopte pri rezultatu 24:24, ali nije smogla snage da ukrade set. Atanasijević koji je na drugu set loptu sjajno odservirao, nije održao kontinuitet pa je servis greškom omogućio treću set loptu koju je Bultor odličnim početnim udarcem pretvorio u vođstvo 2:0.

U trećem setu ključna je bila serija srpskih odbojkaša od 6:6 do 10:6 za vođstvo koje Francuzi nisu u potpunosti uspeli da istope do kraja seta iako su u samoj završnici prišli na dva poena zaostatka, a potom disali za vratom na 23:22. Pritom, Francuzi su više grešili (7:3) i njihove napadače su sačekala četiri uspešna srpska bloka, dok na suprotnoj strani nije upisan niti jedan.

Najefikasniji u srpskoj selekciji bio je Aleksandar Atanasijević sa 24 poena, Ivović je dodao 15, Krsmanović 13, Kovačeviću 11, dok je tehničar Nikola Jovović dao nemerljiv doprinos sa podelom lopti saigračima. U poraženom timu bio je korektor Stefan Bojer, koji je završio meč sa 26 poena.

Odbojkaši Srbije u subotu (15) igraju još jedan veoma težak meč, protiv moćnog Brazila.

Pogledajte kako izgleda Joana Timofekijuk, devojka fudbalera Florinela Komana.