LIGA ŠAMPIONA: Vojvodina blizu elite, nedostaje samo jedan korak (FOTO)

08.11.2017. 21:32
Odbojkaši Vojvodine
Odbojkaši Vojvodine / Izvor: MN Press

Revanš kvalifikacija je na programu u nedelju, u Francuskoj.

Prvaci Srbije, odbojkaši Vojvodine bili su uspešni u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. U Novom Sadu, u dvorani "Spens", ekipa Nedžada Osmankača slavila je protiv francuskog vicešampiona, Tuluza. Rezultat je bio 3:0 (25:22, 25:23, 25:21), posle 85 minuta igre. Revanš, koji će odlučiti koji će tim u grupnu fazu elitnog takmičenja će biti odigran u nedelju, u Francuskoj.

Pobednik ovog dvomeča će izboriti plasman u grupnu fazu (4. runda) Lige šampiona, dok će poraženi takmičenje nastaviti u Kupu CEV. Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija dva boda, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti "zlatni set" (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Novosađani su u prvom setu uglavnom kontrolisali situaciju i imali vođstvo koje je variralo. Bilo je i 18:10, ali se onda smanjilo na 18:14. Do kraja deonice, prednost Vojvodine je bila tri-četiri poena. Posle 24:20 nije iskorišćena prva set lopta. Nije ni druga, ali jeste treća, za 25:22, posle 29 minuta. Na početku drugog seta, ekipe su se stizale, a onda je Tuluz napravio "plus tri" (8:5). Ipak, Vojvodina je minus nadoknadila i izjednačila na 9:9. Zatim je usledio i preokret, za 10:9, a onda i "klackalica". Novosađani su se koliko-toliko "odlepili", pa se na tehnički tajm-aut otišlo sa 16:14 za Vojvodinu. Uzvratili su Francuzi, smanjivši na 19:18, ali opet su opet usledili vezani poeni, za 21:18. Posle 22:22, Vojvodina je povela sa 23:22, a zatim i sa 24:22. Na kraju drugog seta (trajao 28 minuta) bilo je 25:23.

U odlučujućem setu, povela je Vojvodina sa 4:2, ali je Tuluz okrenuo na 5:4, kasnije i 6:5. U narednim minutima, Vojvodina je došla do izjednačenja, za 12:12, a zatim i povela sa 13:12. Posle tehničkog tajm-auta, povela je Vojvodina i sa 18:15. Ubrzo i sa 22:17, ali su gosti smanjili na 22:20. Na kraju je bilo 25:21. I ovaj set je trajao 28 minuta.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bili su Božidar Vučićević i David Mehić sa po 12 poena, dok su po osam upisali Stevan Simić i Miran Kujundžić. U francuskoj ekipi najefikasniji je bio Bruno Arauho Temponi sa 15 poena.

OK Vojvodina
OK Vojvodina / Izvor: Foto: Printscreen/CEV

Utakmicu između Vojvodine i Tuluza posmtrali su Ivan Miljković, prvi potpredsednik OSS, Vladimir Batez, Pokrajinski sekretar za sport i omladinu, Slobodan Boškan, predsednik Sportskog saveza Vojvodine, i Vasa Mijić i Marko Samardžić, nekadašnji reprezentativci.

POVREĐENI LAKAT JE OK: Ovo morate videti, Novak je igrao tenis (VIDEO)