BRAVO, MARKO: Srpski kajakaš osvojio četvrto mesto na Evropskom prvenstvu

21.08.2022. 14:38
Marko Novaković
Marko Novaković / Izvor: Foto: OSS

Još jedan razlog za ponos.

Srpski kajakaš Marko Novaković osvojio je četvrto mesto u disciplini 200 metara na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Minhenu.

SRBIJA SLAVI: Adriana Vilagoš osvojila srebrnu medalju!

TVOJ MOĆNI HITAC BIO JE HITAC ZA BUDUĆNOST: Ministar Udovičić čestitao Adriani srebro

"OSETILA SAM DA MOGU..." Adriana opisala šta joj se motalo glavom pre briljantnog osvajanja srebra

Organizatori su prvobitno saopštili da je Novaković bio treći, ali je posle zvaničnih rezultata potvrđeno da je srpski kajakaš osvojio četvrto mesto. On je 200 metara prešao za 37,086 sekundi. Bronza je pripala Šveđaninu Peteru Meningu, koji je ostvario vreme od 37,055 sekundi.

Zlatnu medalju je osvojio Portugalac Kevin Santoš (36,975 sekundi), dok je drugi bio Letonac Roberts Akmens (37,028).

Stefan Vekić i Strahinja Stefanović su osvojili treće mesto u B finalu u disciplini dubl na 500 metara. Oni su ostvarili vreme od 1:32.913 minuta. Prvo mesto pripalo je dublu iz Španije (1:32.362), a drugi su bili Poljaci (1:32:868).

Marija Dostanić je osvojila drugo mesto u B finalu u disciplini 500 metara. Ona je stazu prešla za 1:57.301 minuta. Prvo mesto osvojila je Francuskinja Vanina Paoleti.

BONUS VIDEO: Pogledajte Sofiju Milošević, suprugu Luke Jovića, u teretani