10°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

MOTO GP: Banjaja je u poslednju krugu izgubio pobedu, ali je izbio na čelno mesto u generalnom plasmanu

16.10.2022. 07:54
Frančesko Banjaja
Frančesko Banjaja / Izvor: Profimedia
Fenomenalna trka.

Vozač Suzukija Aleks Rins trijumfovao je na Velikoj nagradi Australije, 18. trci Moto GP šampionata. Ono što je možda i važnije je da je Frančesko Banjaja pretekao Fabija Kvartarara na čelu generalnog plasmana, a do kraja sezone ostale su samo dve trke.

BEOGRAD ČEKA ŠAMPIONKE: Svečani DOČEK zlatnih odbojkašica zakazan za nedelju!

SANTARELI NA IVICI SUZA: Znao sam da možemo, video sam im to u očima!

OVERENA VIZA ZA PARIZ: Zorana Arunović uzela odličje na SP i izborila se za OI

Rins je na stazi "Filip Ajland" doneo prvu pobedu ove sezone svom timu koji napušta kraljevsku klasu. Ujedno je došao do svog prvog trijumfa posle dve godine, a ukupno 16. u karijeri, sa 186 hiljaditinki prednosti u odnosu na Marka Markesa na Repsol Hondi, koji je tako upisao 100. podijum u kraljevskoj klasi.

Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se Banjaja, koji sada ima 14 bodova prednosti u odnosu na Kvartarara koji je ostao bez plasmana u Australiji.

Bila je to spektakularnu trka koja je rešena u poslednjem krugu. Do tog trenutka u vođstvu je bio Banjaja, ali je u razmaku od nekoliko sekundi izgubio dve pozicije, prvo od Rinsa, a potom i Markesa.