NEZAUSTAVLJIVE: Odbojkašice Srbije deklasirale i Poljsku na Svetskom prvenstvu

04.10.2022. 21:56
Tijana Bošković
Tijana Bošković / Izvor: MN Press

Šesta pobeda naše selekcije u isto toliko utakmica.

Odbojkašice Srbije i dalje su neporažene na Svetskom prvenstvu, pošto su u utakmici druge runde F grupe savladale Poljsku sa 3:0, po setovima 26:24, 25:22, 25:18.

BODIROGA: Srbija nije doživela fijasko na Evropskom prvenstvu, nedostajao je Bogdanović

ATP ASTANA: Poznat tačan termin prvog meča Novaka Đokovića

LIGA ŠAMPIONA: Bajern svirao u ritmu tandema Sane - Mane, meč u Marseju kasnio više od 20 minuta (VIDEO)

Srpkinje su odlično započele meč u "Atlas areni" u Lođu pred 5.000 navijača selekcije Poljske. Odlično je funkcionisao blok zahvaljujući Jovani Stevanović, dok su u napadu raspoložene bile Tijana Bošković i Sara Lozo. Naša selekcija je vodila sa 20:14, ali su se uporne Poljakinje približile u finišu seta i smanjile na 23:22.  Poljska je spasila dve set lopte, ali nije mogla da spreči as Jovane Stevanović za 26:24 i 1:0 u setovima.

Izabranice Danijelea Santarelija su u drugom setu lako stigle do vođstva 12:6, ali je ponovo došlo do blagog opuštanja. Uspele su prvakinje sveta da stignu do pet vezanih set lopti, ali ni tu nije bio kraj, pošto je domaća selekcija smanjila na 24:22. Ipak, Bošković je realizovala napad za velikih 2:0, 25:22 u drugom delu igre.

Poljakinje su se dobro držale do 8:8 u trećem setu, a onda su se Srpkinje odlepile na 14:10, a zatim i na plus pet, 20:15, pa na osam poena viška, 24:16. Bio je to kraj nadanjima domaćih navijača u iznenađenje, pa su prvakinje sveta upisale i šestu pobeda u isto toliko mečeva u dosadašnjem toku šampionata, 25:18. Srpkinje su jedina neporažena reprezentacija na turniru uoči poslednja dva kola druge faze Svetskog prvenstva.

Odbojkašice Srbije u sredu igraju protiv Dominikanske Republike u 19 časova.