ORLOVI SE DOBRO POKAZALI: Švedska tek u finišu slomila Srbiju

06.01.2023. 18:29
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Drugi prijateljski meč igra se u ponedeljak.

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u prvom prijateljskom meču protiv Švedske, jednog od domaćina predstojećeg Svetskog prvenstva, sa 35:43 (17:19). Srbija je odigrala dobar meč protiv šampiona Evrope i vicešampiona sveta, a druga utakmica je na programu u ponedeljak.

BRAVO, JELENA: Srpska bokserka profesionalna šampionka Evrope

RAT SRPSKIH SELEKTORA: Obojica ŽELE Katarinu Lazović

Đerona: Naš krajnji cilj je da dođemo do četvrtfinala SP

Ako je suditi po ovoj utakmici, Orlovi bi mogli da imaju dobar turnir u Poljskoj i Švedskoj. Od starta su vodili protiv Švedske, u 17. minutu sa 13:10, da bi na poluvreme otišli sa dva gola prednosti 19:17. U nastavku je i dalje prednost bila na strani Srbije sve do 48. minuta kada su Šveđani poveli prvi put na meču. U poslednjih deset minuta Šveđani su se podigli i došli do prednosti 31:29 što su sačuval ido kraja.

Selektor Toni Đerona pružio je šansu svim igračima, a najefikasniji su bili Predrag Vejin, Dragan Pešmalbek i Mijajlo Marsenić sa po pet golova. Kod Šveđana su najbolji strelci bili Hampus Vane i Lukas Pelas sa po sedam golova. Srbija na Svetskom šampionatu igra u prvoj fazi protiv Alžira, Nemačke i Katar, a tri najbolje selekcije izboriće plasman u narednu rundu gde su im potencijalni rivali Norveška, Makedonija, Holandija i Argentina.