PET OD ŠEST: Zvezda opet osvojila VREDAN trofej (FOTO)

06.10.2016. 20:59
Navijači Crvene zvezde
Navijači Crvene zvezde / Izvor: Srbija Danas

Utakmica odigrana u Požarevcu.

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su peti trofej u Superkupu Srbije, pošto su u Požarevcu, u utakmici šestog izdanja ovog takmičenja savladali Mladi radnik iz Požarevca sa 3:2 (25:16, 25:27, 25:14, 20:25,15:12) posle 121 minuta igre.

Posle dominantne igre u prvom setu, Crvena zvezda je popustila u finišu drugog seta, što je domaćin umešno iskoristio i izjednačio na 1:1. U trećem setu, Crvena zvezda je ponovo rano stekla veliku prednost, koju je uspešno sačuvala za vođstvo od 2:1. Početak četvrtog seta doneo je prednost Mladog radnika od šest poena (9:3), da bi se Crvena zvezda približila na 10:7. Ponovo je domaćin stigao do šest poena prednosti (13:7), a zatim i 18:12, da bi Crvena zvezda smanjila na 18:16. Serijom 3:0, Mladi radnik stiže do vođstva od 21:16, pa 22:19 i 24:20. Mladi radnik je četvrti set dobio sa 25:20 i izjednačio na 2:2 u setovima.

Na startu petog seta Crvena zvezda je povela sa 6:2, a na promenu strana je otišla sa vođstvom od 8:3. U finišu je bilo 11:8, a na kraju 15:12 za Crvenu zvezdu.