PREKINUT POST DUG DVE DECENIJE: Srbija OSVOJILA MEDALJU na EP!

17.07.2022. 17:38
Rsa
Rsa / Izvor: Foto: RSS
Sjajan uspeh srpskih rukometaša.

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina.

Oni su u meču za treće mesto u Portugaliji pobedili Švedsku 30:26 (17:12) i na taj način stigli do prve medalje za našu reprezentaciju nakon 20 godina čekanja kada je ova starosna grupa u pitanju.

SRBIJA OSVOJILA BRONZU: Odbojkašice bolje od Turske za medalju

PRONAĐEN MRTAV U FIRENCI: Sportski svet tuguje za velikom zvezdom! Supruga u kritičnom stanju

KERLI SVETSKI ŠAMPION: Amerikancima sve tri medalje na 100 metara

Švedska je povela 1:0, a onda su naši rukometaši preuzeli inicijativu. Prednost Srbije je rasla iz minuta u minut, a tri puta je iznosila po osam golova (13:5, 14:4 i 15:7). Mladi rukometaši Srbije su prvih 30 minuta rešili u svoju korist rezultatom 17:12.

Švedska je u 35. minuta prišla našem timu na minus dva (18:16). Srpski rukometaši su u 41. minutu vratili prednost od četiri gola (22:18). Srbija je potom održavaka prednost, a na golu je briljirao Marko Mrdović. U 51. minutu bilo je 27:22 za naš tim. Naša selekcija je do kraja meča održala visoko vođstvo i zasluženo je osvojila bronzanu medalju.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Miloš Kos sa osam golova, dok su Mateja Dodić i Luka Rogan postigli po pet. Golman Marko Mrdović je imao devet odbrana.

U selekciji Švedske najefikasniji je bio Johan Erikson, koji je postigao šest golova, dok je Kasper Palmar dodao pet.

U finalu Evropskog prvenstva igraće selekcike Portugalije i Španije.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović