RADUJ SE SRBIJO: Još PET MEDALJA na Međunarodnoj regati!

05.06.2022. 17:37
Zastava
Zastava / Izvor: Profimedia
Sjajan uspeh srpskih kajakaša.

Poslednjeg dana takmičenja na Međunarodnoj regati u Bratislavi veslane su trke u disciplinama na 200 metara. Naši takmičari trećeg dana regate osvojili su pet medalja: tri zlata i po srebro i bronzu.

TRIJUMFALNI ZAVRŠETAK VIKENDA U ANKARI: Srbija u pet setova bolja od Holandije

NEMA MU RAVNOG: Hejni ujedinio titule šampiona u lakoj kategoriji

ITALIJANI ODBRANILI TITULU: Novi Beograd poražen posle peteraca, Pro Reko 10. put šampion Evrope (VIDEO)

Srpska juniorka, Dunja Stanojev, osvojila je još jednu medalju na regati u glavnom gradu Slovačke. Dunja je poslednjeg dana takmičenja osvojila zlato u jednosedu na 200 metara izveslavši trku za 40.8 sekundi. Drugo i treće mesto osvojile su takmičarke iz Slovačke, Bjanka Sidova (42.040) i Reka Bugar (42.440). Naša druga predstavnica u K1-200, Vladana Pešić, u finalu je zauzela peto mesto (44.6).

Dunja Stanojev je poslednjeg dana regate u Bratislavi završila osvajanjem zlatne medalje i u dvosedu na nakraćoj deonici u kojem je veslala sa Dinom Bacelj (39.44). Njih dve su u finalu pobedile sa više od sekunde prednosti u odnosu na drugoplasiranu posadu Poljske (40.72), dok je treće mesto takođe osvojio poljski čamac (40.92). Naša druga posada u konkurenciji K2-200, Jenifer Bošnjak i Jana Sarić, zauzela je sedmo mesto (43.480).

Strahinja Dragosavljević osvojio je srebrnu medalju u jednosedu na 200 metara, pošto je trku izveslao za 36.6 sekundi, samo 2 desetinke sporije od pobednika Matveža Manfrede iz Slovačke (36.4). Treće mesto pripalo je Luki Lauperu iz Švajcarske (36.68), za kojim je naš drugi predstavnik u finalu, Aleksandar Jovanović zaostao samo 4 stotinke.

Vladimir Bojanić i Lazar Dubaić osvojli su bronzanu medalju u dvosedu na 200 metara, pošto su u finalu trku izveslali za 34 sejunde i 76 stotinki. Pobedila je posada Švajcarske (34.2), ispred čamca Slovačke (34.520).

Zlatnu medalju osvojila je i naša posada dvoseda na 200 metara u konkurenciji dečaka, Mihajlo Dadić i Stevan Stojanov, koji su u finalu (35,0) kroz cilj prošli ispred posade Mađarske (35.240) i čamca Slovačke (35.48).

U kategoriji dečaka, Stevan Stojanov, u finalu jednoseda na 200 metara ponovio je jučerašnji rezultat zauzevši sedmo mesto u vremenu 39.160 sekundi.

U konkurenciji devojčica u našem timu u jednosedu na 200 metara nastupile su dve takmičarke.

Žofi Horvat je u finalu zauzela šesto mesto (45.0), dok je Jana Sarić veslala u B finalu u kojem je zauzela treće mesto (46.2), što joj je donelo 12. mesto u ukupnom poretku.

Takmičenje u Bratislavi naši reprezentativci su tako završili osvajanjem dvanaest medalja: po četiri zlatne, srebrne i bronzane.