REGIONALNA LIGA: Šampion bez problema sa Crvenom zvezdom

Srbija Danas/VK Radnički
VK Crvena zvezda
VK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Rutinski trijumf.

U odloženom duelu drugog kola grupe B Regionalne lige, koja se igra u Splitu, vaterpolisti Radničkog savladali su Crvenu zvezdu, rezultatom 13:8. Srpski derbi evroligaških timova bio je neizvestan sve do sredine treće četvrtine, kada su se zvanični šampioni regionalnog takmičenja "odlepili".

BOBI PONOVO LUDUJE: Srbin SKOČIO u minijaturni bazen, zvezda Intera PUKLA od smeha (VIDEO)

TEKVONDO - SVETSKO PRVENSTVO : Loš dan za Srbiju! U subotu očekujemo MNOGO

SJAJAN GEST ZVEZDE: Deca besplatno protiv Spartaka

Na samom startu meča Šumadinci su ostali bez najboljeg strelca na ovom turniru, pošto je Nikola Lukić isključen sa pravom zamene. Ipak, posle uvodnog vođstva Zvezde vezali su pet golova i kraj prve četvrtine dočekali sa prednošću 5:1. Crveno-beli su se vratili u igru pogocima Veljka Tankosića (5:3), a Radnički je dugo čekao na gol u drugoj deonici, sve do minut i po pre kraja, kada je Nikita Krug bio precizan sa igračem više – 6:3.

Beograđani su sredinom treće četvrtine prišli na samo gol zaostatka, pogocima Basare i Tankosića, ali je onda Radnički dodao gas i napravio seriju 4:0, kojom je na nešto manje od šest minuta pre kraja stekao "plus pet" – 10:5. Zvezda je tada vezala dva gola iz peterca preko Gardaševića, ali su Krug i Stanojević ponovo vratili svoj tim na pet golova razlike – 12:7.

Radnički – Crvena zvezda 13:8 (5:1, 1:2, 2:2, 5:3)

SPLIT – Bazen: "Poljud"

Sudije: Nenad Periš i Joško Prančić (obojica iz Splita)

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 2, Janković, Ćuk 1, Krug 4, Ukropina 2, Tanasijević, Toholj, Miličić, Lukić, Vrlić 1, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Đurđić, Gajić, Trtović, Milojević, Pješivac 1, Basara 1, Rađen, Vukičević, Gardašević 2, Radović 1, Ivanović, Smiljević. Trener: Filipović.

Ovo je bila druga pobeda Radničkog nad Crvenom zvezdom u ovoj sezoni, pošto su prethodno slavili i u superligaškom okršaju u Beogradu, sa 10:8.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je ruski centar Nikita Krug sa četiri gola, Marko Radulović dodao je tri, a Nemanja Stanojević i Aleksa Ukropina po dva. Na drugoj strani prednjačio je Veljko Tankosić sa tri gola, a Filip Gardašević upisao je pomenuta dva iz peteraca.

Pred Kragujevčanima je danas još jedan izazov, meč sa domaćim Mornarom (18.50), a u nedelju zatvaraju turnir duelom sa Solarisom iz Šibenika (13.40). U Splitu ostaju do utorka, kada ih od 19 časova očekuje duel Lige šampiona sa Jadranom.