EP U RUKOMETU: Hvala vam Šveđani, Srbija ide DALJE

16.01.2018. 22:07
Johan Jakobson
Johan Jakobson / Izvor: Reuters

Utakmica odigrana u "Spaladijum arena" u Splitu.

Rukometna reprezentacija Švedske pobedila je Hrvatsku u poslednjoj utakmici grupne faze na Evropskom prvenstvu rezultatom 35:31 (17:12). Domaćini su već bili sigurni za plasman u sledeću rundu kontinentalnog šampionata, ali je ishod ovog meča zanimao sve navijače Srbije. Orlovi su pobedili Island (više pročitajte OVDE), ali sa "samo" tri gola razlike. Međutim, pobeda Švedske nad Hrvatskom donela je našem nacionalnom timu prolaz dalje.

Na poluvremenu je bilo 17:12 u korist Skandinavaca, a u nastavku meča samo su održavali prednost. Nisu dozvolili Kaubojima da se vrate u meč, odnosno da preokrenu.

Sada se prave dve grupe po šest reprezentacija, a prolaz dalje iz grupe A obezbedili su Švedska, Hrvatska i Srbija, a iz grupe B Francuska, Norveška i Belorusija. Od pomenutih timova formiraće se nova grupa.

VUJOVIĆ OŠTAR: Rukomet vode debili

VELIKI SKANDAL NA POMOLU: Slovenci napuštaju Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj!

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.