SARDINIJA OPEN: Srbija očitala lekciju Hrvatskoj

08.08.2022. 21:26
Marko Radulović
Marko Radulović / Izvor: MN Press

Izabranici Dejana Savića uspešni na startu turnira u Italiji.

Vaterpolisti Srbije savladali su Hrvatsku sa 9:7 (3:0, 2:2, 2:4, 2:1) u prvom kolu Sardinija kupa u Sasariju.

SAMO JE JEDAN RAZLOG: Poznato zašto je Pešić precrtao Teodosića

"JOŠ OVO I IMAŠ GREN SLEM": Novak čestitao Kirjosu na tituli, pa "pecnuo" Australijanca (FOTO)

IVANA PREDVODI: Srbija sa 14 atletičara na Evropskom prvenstvu

Samo sredinom treće ćetvrtine naša reprezentacija nije kontrolisala igru i rezultat i za četiri minuta je Hrvatska uspela da izjednači na 6:6 posle vođstva srpskog sastava 6:2.

Do tog vođstva Srbija je došla odličnom odbranom u prvoj četvrtini, a u napadu su Radulović dva puta i Stojanović obezbedili prednost koja je unela mir u igru. Odmah na početku druge četvrtine bilo je 4:0 posle gola Viktora Rašovića. Tek posle skoro 12 minuta je probijena naša odbrana. Prvo je pogodio Lazić, zatim je spretan bio Vrlić, ali je RadSRBIJA: ulovićev treći gol vratio mir u naš tim. Bilo je i 6:2 na startu trećeg dela zahvaljujući Velkiću. Usledio je opisani pad, posle 6:6 Srbija je povela golom Mandića.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić / Izvor: MN Press

Ponovo je bila odbrana na visini, nade Hrvatske su srušili Vučinić i prvom golom u reprezentaciji Pljevančić. Tih 9:6 sredinom četvrtine je sačuvano do kraja, rival je samo ublažio poraz.

- Vidi se da smo u pripremama i jedni i drugi. Tromi smo, teški, ali je to normalno. Sve vreme smo kontrolisali igru i rezultat, momci su pokazali veliku želju i to je dobro - kratko je rekao selektor Dejan Savić.

Srbija u utorak u 18.30 igra sa Grčkom. U drugom meču se sastaju Hrvatska i Italija.

Srbija - Hrvatska 9:7 (3:0, 2:2, 2:4, 2:1)

Bazen Sasari. Sudije: Bjanko i Gomez (Italija). Isključenja: Srbija 10, Hrvatska 9.

SRBIJA: Rističević, Mandić 1, Velkić 1, Ranđelović, Vučinić 1, Vico, S.Rašović, Pljevančić 1, Drašović, Radulović 3, Stojanović 1, V.Rašović 1, Dobožanov. Selektor Savić.

HRVATSKA: Bijač, Burić, Fatović 1, Dužević, Lazić 1, Bukić, Žuvela, Kržić, Marinić-Kragić 2, Vrlić 2, Bašić, Harkov 1, Popadić. Selektor: Tucak.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Novak Đoković imitira Rafaela Nadala