7°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

SAVIĆEVI MOMCI SE OSVETILI ZA PROŠLOGODIŠNJI PORAZ: Zvezda SILNO startovala u novoj sezoni

06.10.2022. 12:00
Dejan Savić
Dejan Savić / Izvor: MN Press
Do poluvremena je bilo uzbudljivo.

U prvoj utakmici Super lige Srbije u sezoni 2022/2023, vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Šabac rezultatom 11:5 (1:2, 1:1, 6:1, 3:1).

NOVA VATERPOLO PRAVILA: Sve oko PETERCA se DRASTIČNO menja, ali ne samo to

DOMINACIJA: Odbojkašice Srbije preslišale Dominikansku Republiku za plasman u četvrtfinale

TAKO SE KAŽNJAVA MANIJAK: Trener dobio preko 100 godina robije zbog silovanja

Šabac je bio bolji tim u prvom poluvremenu, pa je vodio sa 2:1 u prvom periodu, odnosno 3:2 na poluvremenu. Mogli su Šapčani i do plus dva, ali je mladi Mišović zaustavio udarac Baraća iz peterca. U nastavku su crveno-beli došli do svoje igre, pa su za samo dva i po minuta postigli četiri gola i preokrenuli rezultat. Četvrti period takođe je obeležila bolja igra domaćina, koji je u jednom momentu imao i vođstvo od 11:4.

Crvena zvezda – Šabac 11:5 (1:2, 1:1, 6:1, 3:1)

Bazen "Milan Gale Muškatirović".

Sudije: Stefanović i Anđelić.

Igrač više: Crvena zvezda 9 (4), Šabac 9 (3).

Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Šabac 2 (1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Gavrilović, Marković 1, Subotić 2, Vasić 3, Banićević 1, Basara, Vukićević, Seman, Milojević, Radović 1, Ivanović, Gajić. Trener: Savić.

ŠABAC: Živojinović, Maraš, Marković, Repanović 1, Kopcev, Krug , Barać, Stanić, Tubić, Šulc, Stojanović 3, Šakudinov 1, Gavrilović, Toholj. Trener: Ličanin.

Veljko Tankosić i povratnik, Dušan Vasić, bili su najefikasniji sa po tri gola u ekipi Dejana Savića, dok su Gavril Subotić, Dušan Marković, Bojan Banićević i Marko Radović postigli po dva. Na drugoj strani je prednjačio reprezentativac, Ognjen Stojanović, sa tri gola.

- Umorni smo, jaki su treninzi. Nisam očekivao ovaku razliku i ovo je dobro pred evropske kvalifikacije - rekao je za Sport Klub Veljko Tankosić, trostruki strelac.

Trener gostiju Nemanja Ličanin je bio realan.

- Pali smo posle prvog poluvremena. Zvezda je podigla ritam, agresivnost i to nismo mogli da pokrijemo. Tražili smo rešenje nerezonskim šutevima - rekao je Ličanin.

Ovo je bila svojevrsna osveta crveno-belih pošto su prošle godine poraženi u četvrfinalu plej-ofa upravo od Šapca.