SJAJNE VESTI IZ JAPANA: Tijana donela MEDALJU Srbiji!

15.09.2019. 13:14
Tijana Bogdanović
Tijana Bogdanović / Izvor: Profimedia

Veliki uspeh.

Reprezentativka Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju na Gran pri u Japanu, na turniru G4 kategorije.

KRALJ CIGANA ISPISAO ISTORIJU: Fjuri pustio KRV u EPSKOM meču! A onda PREBIO Šveđanina (VIDEO)

SVETSKI KUP ZA ODBOJKAŠICE: Srbija posle PREOKRETA poražena od Amerikanki!

DALEKO JE LIGA ŠAMPIONA: Vaterpolisti Zvezde RAZOČARALI na startu kvalifikacionog turnira

Tijana je u prvom kolu savladala predstavnicu Maroka rezultatom 18:2, potom je bila uspešnija od Egipćanke 4:0, dok je u četvrtfinalu savladala Brazilku na zlatan poen, u četvrtoj rundi.

Bogdanovićevu je u polufinalu pobedila svetska šampionka Tajlanđanka Panipak sa 10:1, ali su bronzana medalja i novi poeni omogućili Tijani napredak na olimpijskoj listi (pre GP bila je na šestoj poziciji), kao i da se približi direktnom plasmanu na Olimpijske igre u Tokiju naredne godine.

Tijana Bogdanović / Izvor: Srbija Danas

- Ovo je drugi Gran pri ove godine i rezultat ohrabruje. Svakako da nije dobro kada se izgubi 10:1 ali ako se setimo pre godinu dana sa kolikom razlikom smo gubili od Panipak. Osvojena medalja je izuzetno bitna jer još je dug put do osiguranog mesta za Olimpijske igre u Tokiju. Sledeći Gran pri je u Bugarskoj, a zatim će Tijana učestvovati na Svetskom vojnom prvenstvu u Kini, pa na EP u olimpijskim kategorijama i finalnom Gran pri turniru koji se održava u Moskvi - rekao je Tijanin trener Dragan Jović.

ZAPALILA HERCEROVINU: Pogledajte DOČEK Tijane Bošković u rodnom gradu (VIDEO)

KOVAČ DOBIO NAJLEPŠI ROĐENDANSKI POKLON: Selektor BLISTAO nakon trijumfa nad VICEŠAMPIONOM Evrope

BOGDAN ILI MILS? Evo ko je NAJBOLJI strelac Mundobasketa (FOTO)

Od ostalih srpskih takmičara, Milica Mandić je u kategoriji +67kg zauzela peto mesto, posle dve pobede i poraza u četvrtfinalu od Osipove iz Uzbekistana, u poslednjim sekundama posle vrlo izjednačene borbe. Sa druge strane, Dmitrij Nagaev (-58kg) poražen je u prvom kolu Gran prija od četvrtog nosioca Rusa Artamonova.

Pogledajte kako izgleda srpska kajakašica Milica Starović.