SKI SKOKOVI: Kraj sezone! Kobajaši, Jelar i Austrijanci slavili

27.03.2022. 15:47
Rjoju Kobajaši
Rjoju Kobajaši / Izvor: Profimedia

Lindvik pobedio na poslednjem takmičenju.

Norvežanin Marijus Lindvik slavio je u nedelju na Planici, na poslednjem takmičenju ove sezone u Svetskom kupu u ski skokovima. U generalnom plasmanu kao najbolji je završio Japanac Rjoju Kobajaši, u ski letovima trijumfovao je bio Slovenac Žiga Jelar, dok je među timovima najuspešnija bila Austrija.

VAJAT ERP BI IM POZAVIDEO: Srpkinje osvojile zlato na Evropskom prvenstvu u streljaštvu

ŠOK ZA SAVIĆA I ZVEZDU: Crveno-beli ispali u četvrfinalu šampionata Srbije

DOBRE VESTI: Mik Šumaher je u hotelu, oglasio se njegov tim

Lindvik je zabeležio petu pobedu ove sezone, ukupno osmu u karijeri. Do trijumfa je došao letovima od 241.5 i 245.5 poena, uz ukupan broj poena 455.1.

Drugo mesto zauzeo je Japanac Jukija Sato sa 446.8 bodova za skokove od 236.5 i 242.5 metara. Na trećoj poziciji našao se Slovenac Peter Prevc sa 438.6 bodova, uz letove od 235.5 i 240 metara.

Sledili su ih Timi Zajc, Anže Lanišek, Žiga Jelar i Cene Prevc. Među najboljom desetoricom bili su još Rjoju Kobajaši, David Kubacki i Mihael Hajbek.

Japanac Kobajaši je u Svetskom kupu je trijumfovao ispred Karla Gajgera i Marijusa Lindvika. I prethodni put je trofej osvojio u sezoni u kojoj je slavio i na Četiri skakaonice (2019).

U ski letovima ove sezone najbolji je bio Žiga Jelar sa 270 bodova, samo deset više od sunarodnika Timija Zajca.

Do trijumfa u Nacionalnom kupu došla je Austrija sa 5789 bodova, Slovenija je ostala druga sa 5742.