12°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

SP TORINO: Srbija PREGAZILA domaćina Italiju i došla na korak od polufinala! (FOTO)

26.09.2018. 22:44
Aleksandar Atanasijević
Aleksandar Atanasijević / Izvor: FOTO: ossrb.org

Maestralan meč Orlova.

Odbojkaši Srbije slavili su na startu poslednje faze takmičenje po grupama na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu koje se održava u Italiji i Bugarskoj. Sjanom igrom Orlovi su ostvarili izuzetno važan trijumf protiv domaćina Italije u Torinu sa 3:0 (25:15, 25:20, 25:18). Izabranici Nikole Grbića su na korak od plasmana u polufinale, pošto im nedostaje samo jedan set kako bi ostvarili plasman među četiri najbolje ekipe na svetu! Sledeći meč Srbija igra protiv Poljske u četvrtak od 20 i 30.

VERAN ALBIONU: Sautgejt potpisao novi ugovor, PLATA ŠOKIRALA planetu (FOTO)

NAPUŠTA KNEŽEVINU: Ruski milijarder prodaje Monako

Odbojkaši Srbije
Odbojkaši Srbije / Izvor: FOTO: ossrb.org

Srbija je počistila Italijane sa terena u ovom meču! Od prvog do poslednjeg trenutka, izabranici Nikole Grbića su igrali kao u transu i poništili gromoglasnu podršku navijača sa tribina koju su Azuri imali tokom celog duela. Prvi set rešen je dosta brzo, a rezultat je bio 25:15 u korist Srbije! Orlovi su i u drugom setu krenuli silovito... Prednost je bila konstantno na strani naše selekcije, a presudni su bili odličan servis kao i blok odbojkaša Srbije. Rezultatom 25:20 u drugom delu meča, srpski odbojkaši su poveli sa 2:0 u setovima!

Za razliku od prethodna dva seta u tećem je viđena veća borba... pokušavali su Italijani da uhvate priključak na ovom meču, ali bezuspešno. Srbija je sredinom odlučujućeg seta ponovo popravila prijem i serijom poena došla na korak od trijumfa.

Domaćin nije imao rešenja za sjajn servis naših momaka, pa je Srbija pred kraj odlučujećeg seta povela sa 15:11. Na kraju nije bilo dileme, Orlovi su ponovo ubedljivo rešili ovaj period igre i slavili sa 3:0!

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.