26°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

SP U VATERPOLU ZA MLADE: Srbija ostala bez zlata! Grci savladali Delfine u velikom finalu

20.12.2019. 17:00
Vaterpolo
Vaterpolo / Izvor: MN Press

Šteta.

Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u finalu Svetskog prvenstva koje se održava u Kuvajtu od Grčke rezultatom 6:4 (2:0, 1:1, 0:0, 3:3).

NIJE SE UZBUDIO: Veljko Ražnatović HLADAN kao špricer ODGOVORIO na brutalnu PRETNJU

OD SJAJA DO OČAJA: Đoković i Cicipas odigrali DRAMATIČAN meč u Abu Dabiju! Evo kako je Srbin počeo sezonu (VIDEO)

DA SE NAJEŽIŠ - Evo šta je Miha poručio Dekiju kad je čuo za Zvezdu: Kume...

Veoma čvrsta utakmica viđena je u prve tri četvrtine nakon kojih je rezultat bio 3:1 za Grke, ali su se onda ekipe raspucale u poslednjih osam minuta. Ipak, Delfini nisu uspeli da dođu do preokreta i na kraju su morali da se zadovolje srebrnom medaljom.

Grci su posle prve četvrtine imali prednost od 2:0, a u trećoj su došli i do ubedljivih 3:0. Međutim, tada je napadački post Delfina prekinuo Marko Radović koji je postavio konačan rezultat prvog poluvremena (3:1). Nakon što u trećoj deonici nije bilo golova, sa velikim nestrpljenjem se očekivalo poslednjih osam minuta.

Taj deo igre je lepo započela reprezentacija Srbije koja je pogotkom Alekse Cvetkovića prišla na samo gol zaostatka, ali su se potom Grci sa nova dva projektila ponovo odlepili na 5:2. Nadu Srbiji vratili su Nemanja Stanojević i Stefan Branković posle čijih je golova na semaforu pisalo 5:4 dva minuta pre kraja, ali Delfini nisu imali snage da dođu do preokreta, već je Konstantinos Kakaris postigao poslednji gol na meču i tako doneo svom timu zlatnu medalju.

Pogledajte kako izgleda Ivana Knol, poznata hrvatska navijačica.