26°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

SP ZA RUKOMETAŠE: Francuzi PREJAKI za Srbiju, nije pomogao ni GOL koji je sve raspametio (FOTO)

12.01.2019. 21:58
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Meč je odigran u Berlinu.

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u utakmici 2. kola A grupe Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Danskoj. U meču u Berlinu, ekipu selektora Nenada Peruničića je savladala branilac titule, Francuska sa 32:21 (15:12). Trikolori sada imaju dve pobede, a Srbija poraz i remi.

PEH ZA SRBIJU: Peruničić je morao da menja zbog povrede (FOTO)

SP ZA RUKOMETAŠE: Posle remija sa Srbijom, Rusija pobedila

Najefikasniji u srpskom timu bio je Bogdan Radivojević sa šest golova, dok je Ivan Mošić dao četiri. U pobedničkom timu, po pet golova su dali Ludovik Fabregas i Nedim Remili.

Prvo poluvreme je završeno prednošću Francuza od 15:12. Imali su Orlovi prednost od 4:2 i održavali je do 9:8. Ali je onda usledila mini serija Trikolora od 4:0. Poveli su sa 12:9, a zatim prvu deonicu završili sa tri gola prednosti. Samu završnicu prvih pola sata obeležio je i efektan gol Ivana Mošića. Prebacio je živi zid i nadmudrio golmana Francuske koji je bio neoprezan. Lopta mu je prošla kroz ruke i završila u mreži.

Na početku drugog poluvremena, posle grešaka našeg nacionalnog tima, Francuzi su se odlepili i na "plus 6". Posle 19:13, selektor Nenad Peruničić je tražio tajm-aut. Ipak, to nije dalo rezultat. Postignuta su još dva gola, pa je u 40. minutu bilo 21:13. Bogdan Radivojević je u 45. minutu smanjio na 23:17 i koliko-toliko zadržao priključak. Ali su usledili novi golovi Francuza, za 25:17. Zatim je Nedim Remili povećao na 26:17, pa i na 27:17. Ludovik Fabregas je pogodio sa leve strane, za 28:17, a Vanja Ilić je imao priliku sa sedam metara. Odbranjen mu je, ali je Radivojević imao priliku za popravni. Smanjio je na 28:18. Ubrzo je Kentin Mae pogodio za 31:19, a onda je uzvratila Srbija, za 31:20. Trikolori su samo meč rutinski priveli kraju.

TRIGLAV LIGA: Senzacija u Beogradu, Zvezda potopila Jug

U nedelju, Srbija će biti slobodna, a u ponedeljak (15.30) je očekuje duel sa Brazilom. To će ujedno biti i ključna utakmica za plasman dalje.