SRBIJA U ČETVRTFINALU SP: Naredni rival je zemlja sa 50 hiljada stanovnika

26.06.2023. 20:48
juniorska rukometna reprezentacija Srbije
juniorska rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: RSS

Sledi seldba u Berlin.

U poslednjem kolu grupne faze Svetskog prvenstva za rukometaše do 21 godine, reprezentacija Srbije pobedila je Grčku sa 34:23 (15:12) i plasirala se u četvrtfinale takmičenja u Atini. Orlići se posle dve faze takmičenja odigranih u Grčkoj sele u Berlin gde se igra završnica šampionata.

NIŠTA OD DOGOVORA: Španac NE DOLAZI u Partizan

BRAVO, MILICE: Gardašević osvojila zlatnu medalju u skoku u dalj na Evropskim igrama

STEVANOVIĆ POSLE PLASMANA NA EP: Nismo zadovoljni, ali to je normalno u ovom trenutku

Juniori Srbije završili su prvu fazu takmičenja na drugom mestu tabele iza neporaženog Islanda i u četvrtfinalu sastaće se sa liderom grupe dva, Farskim Ostrvima, koja je prethodno na turniru slavila protiv Francuske, Portugalije i Španije. Njihov duel na programu je 29. juna.

Reprezentacija koja broji svega nekoliko stotina ljudi koji se bave rukometom (ukupno zemlja ima nešto više od 50 hiljada stanovnika), uspela je da iznenadi evropskog šampiona i nekoliko na papiru, boljih selekcija, a plasman u poslednju fazu takmičenja, obezbedila je kolo pre kraja, nakon trijumfa nad Brazilom.