SUPERLIGA: Vojvodina na POBEDU od odbrane TITULE! Partizan PAO u Spensu

08.04.2021. 20:25
OK Vojvodina
OK Vojvodina / Izvor: Foto: OK Vojvodina

Lale bez milosti.

Odbojkaši Vojvodine savladali su Partizan u trećem meču finalne serije rezultatom 3:0 (po setovima 25:12, 27:25 i 25:17) i sada ih samo još jedna pobeda deli od odbrane titule šampiona Superlige Srbije.

ISPRATI LIGU EVROPE SA STILOM – Poklanjamo ti 1.500 RSD da sastaviš tiket!

VELIKI USPEH: Jovana Arsić izborila olimpijsku vizu za Tokio

OSTALI BEZ LOVE: Korina Šumaher prodaje luksuzno imanje (FOTO)

Domaćin je do drugog trijumfa stigao posle sat i 20 minuta igre, a crno-beli su značajan otpor rivalu pružili samo u drugom setu koji je odličen na razliku.

Crno-beli su dobro otvorili susret, međutim rezultatski egal trajao je samo do rezultata 7:7 kada je domaćin preuzeo glavnu reč i u dve serije lako stigao do prvog seta. Činjenica da je Vojvodina vrlo lako došla do vođstva nije demoralisala Partizan koji je bolje počeo drugi set, stigao do šest poena prednosti (8:2) i nagovestio da bi ipak mogao da susret učini nešto neizvesnijim.

Novosađani su, ipak, istopili zaostatak i posle niza razmenjenih poena organizovali dva dobra napada sa kojima su stigli do vođstva od 2:0.

Crno-beli su parirali raspoloženim igračima Vojvodine u trećem periodu do rezultata 10:10, kada su Lale ponovo ubacile u petu brzinu i obezbedile drugi trijumf u finalnoj seriji.

Najefikasniji kod domaćina bio je Pavle Perić sa 25 poena, Aleksandar Blagojević je imao 10, a Stevan Simić  poen manje. Kod Partizana, istakao se Lazar Marinović sa 10 poena.

Sledeći, možda i poslednji meč, na programu je u ponedeljak 12. aprila u Beogradu, kada će Vojvodina imati priliku da odbrani šampionsku titulu, dok će crno-beli pokušati da seriju odvedu u petu odlučujuću utakmicu.

VOJVODINA – PARTIZAN 3:0 (25:12, 27:25, 25:17)

Dvorana: mala hala Spens-a.

Sudije: Goran Gradinski, Dejan Rogić.

VOJVODINA: Simić 9, Brborić, Čubrilo, Bajandić, Kovačević 6, Negić, Mašulović 7, Bošnjak, Buša, Blagojević 10, Prišić, Todorović 1, Rudić, Perić 25.

PARTIZAN: Mandić, Arsenoski 2, Marinković 10, Lekić 6, Koprivica 9, Huzejrović, Janković 2, Stašević, Mladenović, Cvetković, Petrović, Pepić 8, Marinović, Janić 2.

Pogledajte kako izgleda kazahstanska odbojkašica Kristina Karapetjan.