14°C
17.05.2024.
117.1192
107.5969

SVAKA ČAST DEVOJKE! Srbija DEMOLIRALA Bugarsku za polufinale Evropskog prvenstva

04.09.2019. 17:25
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: OSSRB

Nije bilo dileme.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije deklasirala je selekciju Bugarske sa 3:0 (25:19, 25:18, 28:26) u četvrtfinalu Evropskog šampionata koji se održava u turskoj. Naše reprezentativke su dominirale tokom sva tri seta i lako nadvisile Bugarke za novi rutinski plasman u polufinale.

Rival našoj selekciji u borbi za finale biće pobednik duela Italija - Rusija.

Iznenađenje: Dok traje Mundobasket, pogledajte šta je uradio OVAJ Zvezdin košarkaš u Beogradu (FOTO)

PA ŠTA SU ONI GLEDALI? Italijani krive SUDIJE za poraz, veličaju igru svog tima i traže KAZNU za Jokića

KRATKO I JASNO: Bjelica pravo u centar!

Srbija je odigrala odličan prvi set. Posle izjednačene igre na startu, sredinom perioda devojke su pravile sve veću razliku, a kada smo poveli sa "plus pet" Bugarke nisu mogle da se vrate (20:15). Sličan razvoj događaja viđen je i u drugom periodu igre. Naše su imale dva do tri poena prednosti, sve do rezultata 13:11. Od tada je usledila ubitačna serija branioca titule, a kada smo se odlepili na 19:13 jasno je bilo da će rezultatska prednost biti duplirana.

Malo opuštanje viđeno je samo pred kraj trećeg seta. Srbija je imala prednost od 20:15, a naše rivalke su tada prišle na samo poen zaostatka. Ipak, posle tajm-auta selektora Terzića usledila je ozbiljnija i koncentrisanija igra naših devojaka koje su odbile nalete Bugarki i stigle do maksimalnog trijumfa, posle igre na razliki (28:26).

UMALO TUČA: Stefan Jović USKOČIO u teren, jedva su ga ZADRŽALI... (VIDEO)

FURIJA ZABRINUTA PRED ORLOVE: I Iran ŽESTOKO namučio Španiju, ON je ipak PRELOMIO meč (VIDEO)

NAJBOLJI SU I TOČKA! Hrvatski reprezentativac nije mogao da sakrije ODUŠEVLJENJE igrom Srbije (FOTO)