SVETSKI KUP: Srbiji zlato u Azerbejdžanu (FOTO)

08.06.2017. 17:36
Milutin Stefanović
Milutin Stefanović / Izvor: Foto: Streljački savez Srbije

Posle drame Stefanović se okitio najsjajnijim odličijem.

Treći i poslednji Svetski kup u sezoni, u azerbejdžanskoj Gabali je za srpske strelce počeo na najbolji mogući način. U prvoj disciplini programa Milutin Stefanović je osvojio zlatnu medalju vazdušnom puškom, izjednačivši pritom svetski rekord finala. Stefanović je u finale ušao kao treći, pogodivši 628,1 krug, što je daleko bolje od rezultata koji je bio neophodan za plasman među osam najboljih (625,8).

IVANA SE NE PLAŠI: Samo jednim potezom OBRADOVALA je SVE navijače (FOTO)

PRIPREME VATERPOLISTA ZA SVETSKU LIGU: Protiv Australije u Nišu, Kruševcu i Kragujevcu

Brzo po početku finala našao se među vodećima, pokazao je da ima kvalitet da osvoji medalju. Nije ga poremetilo ni to što je u 11. seriji morao da ponavlja hitac. Meta nije registrovala njegov rezultat, zbog čega je takmičenje nakratko prekinuto. Otklonjen je kvar na meti, posle koga je Milutin „ubio“ vrlo dobrih 10,5. Kako se takmičenje bližilo kraju Stefanović i Kinez Juncong Jao su sve više odmicali rivalima, pa je već osam hitaca pre kraja bilo gotovo izvesno da će jedan od njih dvojice pobediti.

OKOLO SU LETELI MECI: Srpski odbojkaši stigli u Teheran kad je napadnut IRANSKI PARLAMENT (FOTO)

Srpski i kineski reprezentativac su se smenjivali u vođstvu, a uoči poslednjeg  hica finala Stefanović je svojom jedinom „devetkom“ u finalu (9,9) još jednom prepustio prvu poziciju Kinezu. Međutim nije to bio kraj drame. Poslednjom 24. dijabolom Milutin je „ubio“ 10,2, a tada, u za njega najgorem mogućem trenutku, Jao je ostvario svoj  najlošiji hitac u finalu (9,8). Obojica su završili sa po 250,9 krugova, čime su izjednačili svetski rekord finala Sergeja Kamenskog (Rusija), pobednika prethodnog SK u Minhenu. Odlučilo je raspucavanje. Prvi je opalio naš strelac i „ubio“ 10,0, a Jao 9,6 i zlato je otišlo u Srbiju. Bronzanu medalju osvojio je jedan od najboljih mladih strelac sveta Ištvan Peni (Mađarska).

NE MOŽE BEZ PROBLEMA: Srbija drastično OSLABLJENA u Svetskoj ligi! (FOTO)

Stefanoviću je ovo četvrta medalja u svetskim kupovima. Sve je osvojio vazdušnom puškom. U debiju u SK, u Fort Beningu 2014 „upucao“ je srebro. Iste godine u Mariboru je bio bronzani, a 2015. u Fort Beningu se okitio najsjajnijim odličjem. Ovom nizu treba dodati i mali Kristalni globus za treće mesto na finalu Svetskog kupa 2015. Aktuelni je evropski prvak vazdušnom puškom u miksu, u paru sa Andreom Arsović.