SRBIJA NAJBOLJA NA EP: Vanja Stanković ZLATNA u Estoniji

27.08.2023. 09:29
Tekvondo
Tekvondo / Izvor: Foto: Tekvondo savez Srbije

Čak osmoro takmičara osvojilo medalju.

Tekvondistkinja reprezentacije Srbije Vanja Stanković je poslednjeg dana Evropskog prvenstva u olimpijskim kategorijama osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 49 kilograma, a Srbija je završila takmičenje kao najuspešnija zemlja u konkurenciji žena i ukupnom poretku.

NEZAUSTAVLJIV JE: Usik razbio Dubou za odbranu svetske titule, Britanac GRMI da je prevaren

DRASTIČNE PROMENE U UFC: Borci će sada biti značajno ZAŠTIĆENIJI

VN HOLANDIJE: Ferštapenu pol pozicija na domaćem terenu

Poslednji dan šampionata mladi takmičar Lev Kornejev osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 58 kilograma. Srbija je imala ukupno 14 takmičarki i takmičara, a čak osmoro njih se iz Estonije vraća sa medaljama.

Pored Vanje Stanković, zlatne medalje osvojile su i Nađa Tešić u kategoriji do 57 kilograma i Aleksandra Perišić u kategoriji do 67 kilograma.

Na prvenstvu u kojem su se svi takmičili u osam olimpijskih kategorija, po četiri u ženskoj i muškoj konkurenciji, osvojeno je i pet bronzanih odličja. Ela Marić u kategoriji do 57 kilograma, Nadica Božanić u kategoriji iznad 67, kao i trojica muškaraca, pored Kornejeva i Stefan Takov u kategoriji do 80 kg i Miloš Golubović u kategoriji iznad 80 kilograma.

Nagrada za najuspešniju reprezentaciju na šampionatu u Talinu uručena je treneru nacionalnog tima Draganu Joviću.