VN ŠTAJERSKE: Hamilton najbrži u Austriji, katastrofa Ferarija (FOTO)

12.07.2020. 17:13
Luis Hamilton
Luis Hamilton / Izvor: Profimedia

Britanac na šest pobeda od rekorda Mihaela Šumahera.

Vozač Mercedea Luis Hamitlon slavio je na Velikoj nagradi Štajerske, drugoj trci ovoggodišnjeg skraćenog šampionata Formule 1. Britanac je do trijumfa stigao pošto je startovao sa pol pozicije i u vođstvu proveo gotov celu trku. Ovo je bila 85. pobeda u karijeri Luisa Hamiltona i od rekorda Mihaela Šumahera ga deli još samo šest pobeda.

SJAJNA VEST: Bivši reprezentativac POBEDIO koronavirus!

VUJIN: Povratak na nivo rukometa kojem pripadam!

(VIDEO) UŽASNIJE OD HORORA: Ajkula ga RASTRGLA, a imao je samo 17 godina! Umro zbog stravičnih povreda

Mercedes je u Austriji ostvario dvostruku pobedu pošto je Hamiltonov timski kolegaValteri Botas zauzeo drugu poziciju, dok je kao treći kroz cilj prošao Maks Ferštapen. Na korak od podijuma je ostao drugi Red Bul kojim je upravljao Aleksander Albon, odk je peto mesto zauzeo Lando Noris u Meklarenu.

Ferari je imao katastrofalnu trku pošto je već u prvom krugu došlo do incidenta u kojem je Šarl Lekler udario odpozadi svog timskog kolegu Sebastijana Fetela, a zbog ovog incidenta su oba Ferarija veoma brzo i završila trku. Bio je to prvi put od Singapura 2018. da oba vozača Skuderije završe trku već u prvom krugu.

Pogledajte kako izgleda Agustina Gandolfo, devojka Lautara Martineza.

ODJEKNULO JE KAO BOMBA: Hrvatska legenda novi trener srpskog šampiona

NOVI UDARAC ZA MOTO GP: Otkazana trka u Ostinu

BRUUUKA: Srušio svetski rekord Juseina Bolta! A, onda šok – TRKA SE PONIŠTAVA (VIDEO)