12°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

ABU DABI: Finale je finale, pa i kad je ezibicija. Novak savladao Andersona i osvojio titulu (FOTO)

29.12.2018. 18:17
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Đoković do trijumfa došao posle tri seta.

Novak Đoković osvojio titulu na Mubadala egzibiciji u Abu Dabiju pošto je posle velike borbe u tri setova i preokreta savladao Kevina Andersona 4:6, 7:5, 7:5 posle dva sata i 15 minuta igre. Najbolji srpski teniser je tako trofejom počeo novu sezonu, a za pobedu je morao da se pomuči pošto je Južnoafrikanac osvojio prvi set, da bi posle velike borbe Novak osvojio naredna dva.

NOVAK IGRA DUBL U DOHI: Partner mu je PENZIONISANI igrač kojeg on obožava (FOTO)

NIŠTA NEĆE BITI ISTO: Novina na Otvorenom prvenstvu Australije koja će ODUŠEVITI Novaka (FOTO)

Prvi set prolazio je bez velikih uzbuđenja i brejkova pošto su oba tenisera sigurno osvajala gemove na svoj servis, a Đoković je u četvrtom gemu imao jednu šansu koju nije iskoristio. Izgledalo je da će prvi set biti rešen u taj-brejku, ali je u devetom gemu Novaku popustila koncentracija što je Kevin Anderson iskoristio i napravio brejk za 5:4, a ubrzo i osvojio prvi set. Ono što se očekivalo u prvom setu, dogodilo se u drugom. Ponovo je sve bilo mirno u uvodnim gemovima, Novak je ponovo propustio brejk šansu u četvrtom gemu, a oba tenisera su čuvala svoj servis. Konačno u 12. gemu Đoković je dočekao još jednu priliku i iskoristio je da napravi brejk i stigne do izjednačenja u setovima.

Anderson i Đoković igral isu istu igru i u odlučujućem trećem setu. Već u trećem gemu je Anderson vršio pritisak na Đokovićev servis, došao i do brejk šanse koju ipak nije iskoristio pa je Novak sačuvao svoj servis. Bilo je to jedino pravo uzbuđenje u trećem setu pošto su oba tenisera nastavila sa sigurnom igrom na svoj servis.

Pogledajte kako izgleda odbojkašica Zvezde Milica Tasić.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.