ADIOS: Francuski maratonac poslao i Nadala kući (FOTO)

05.09.2016. 08:08
Lukas Puj
Lukas Puj / Izvor: Reuters

Lukas Puj dobio novi meč u Njujorku posle pet setova i velike drame.

Španski teniser Rafael Nadal poražen je u osmini finala Ju Es opena od Lukasa Puja posle pet setova - 6:1, 2:6, 6:4, 3:6, 7:6

Francuski teniser, koji je trenutno 25. na ATP listi, priredio je jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem toku turnira.

US OPEN: Novak RAZBIO, pa onda "dugo" MUČIO Edmunda za plasman u 1/4 finale (FOTO)

Puj je fenomenalno igrao protiv petog tenisera sveta i posle velike borbe, i drame u petom setu, nakon četiri sata i 11 minuta igre stigao do četvrtfinala poslednjeg grend slema u sezoni. Neverovatnom Lukasu ovo je treći uzastopni meč u Njujrku koji je dobio posled pet setova i velike drame.

NADAL ĆE DA POLUDI: Velike promene u teniskim pravilima kreću od Njujorka (FOTO)

Dva puta je vodio Francuz u setovima, ali se Nadal vraćao i izborio se za peti set. Kada je Rafa na početku poslednjeg seta napravio brejk, činilo se da je prelomio meč, ali se sjajni Francuz nije predavao i izborio je taj brejk.

Imao je Puj tri vezane meč lopte, ali ih nije iskoristio. Međutim, četvrtu priliku nije propustio, i zasluženo se plasirao među osam najboljih u Njujorku. Protivnik će mu biti sunarodnik Gael Monfis.