POTEZ U STILU KIRJOSA: Bublik šokirao gledaoce! Nervozno servirao pa NAPUSTIO teren (VIDEO)

13.04.2022. 19:45
Aleksander Bublik
Aleksander Bublik / Izvor: Profimedia

Zbog ovakvog poteza biće kažnjen verovatno.

Aleksander Bublik, teniser poznat po nesvakidašnjim postupcima, predao je meč "iz čista mira" protiv Pabla Karenja Buste, u drugom kolu Masters turnira u Monte Karlu.

NOVI OTKAZ: Umesto Hrvata stiže Slovenac na Serbia open

I OD ALKARAZA IMA BOLJI: Novi supertinejdžer poslao Španca kući

BUBLIK PRVI U ISTORIJI: Odigrao drškom reketa i na kraju dobio poen (VIDEO)

Kazahstanski teniser je u trećem setu meča, pri vođstvu Španca od 4:3, odlučio da prekine meč i napusti teren, nakon što je Karenjo Busta načinio brejk.

Bublik je gem poklonio protivniku tako što je, vidno isfrustriran, odservirao dvaputa uzastopno duplu grešku. Tada je odlučio da ne želi više da se takmiči.

Tokom utakmice, on nije odavao utisak da je povređen, ni u jednom trenutku, a nakon osvojenog prvog seta (6:4), servirao je čak i za pobedu u drugom setu, međutim, taj set je ipak izgubio u taj-brejku. Nakon toga, sve je krenulo u pogrešnom smeru za Kazahstanca.

Inače, Bublik je još ranije tokom turnira, nakon pobede nad Stanom Vavrinkom u prvom kolu, privukao pažnju na sebe rečima da "baš mrzi šljaku i da je trebalo da izgubi".

Bublik je ovim gestom podsetio tenisku publiku na gestove Nika Kirjosa i Benoe Pera, a ostaje da vidimo da li će Aleksander zbog ovog postupka biti kažnjen i na koji način. Na potezu je ATP.

Najnovije vesti iz sveta tenisa pogledajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Agustina Gandolfo, devojka Lautara Martineza.