ATP MONTE KARLO: Fantastičan meč! Nemac pokazao KARAKTER

15.04.2022. 20:50
Aleksander Zverev
Aleksander Zverev / Izvor: Profimedia
Tri sata napete borbe.

Nemački teniser, Aleksander Zverev, treći reket sveta, plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Karlu pobedom nad italijasnkim igračem, Janikom Sinerom rezultatom 5:7, 6:3, 7:6 (7-5).

NE DA SE GRIŠA: Dimitrov u polufinalu Monte Karla

NIJE SLUČAJNO DOBIO NOVAKA: Fokina se plasirao u polufinale Mastersa u Monte Karlu

IMA NEŠTO ŠTO ME MUČI: Kako će Novak bez Vajde?

Prvi set pripao je Sineru, koji na početku nije bio ubedljiv, ali je uspeo da se konsoliduje i ključni brejk napravi u 11. gemu. Svojim servisom došao je do vođstva u setovima.

Međutim, u prilično izjednačenom susretu, Zverev je podigao nivo igre u nastavku meča i stigao do izjednačenja posle devet odigranih gemova u drugom setu.

Velika borba se vodila u finišu i odluka je pala u taj-brejku odlučujućeg seta. U veoma napetom poslednjem gemu, Zverev je pronašao smirenost i nakon tri sata borbe došao do pobede.

Za plasman u finale boriće se sa boljim iz duela Stefanosa Cicipasa i Dijega Švarcmana.

Najnovije vesti iz sveta tenisa pogledajte OVDE.