AMERIKANAC IPAK PREJAK: Krajinović eliminisan sa Rolan Garosa!

29.05.2023. 20:21
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Profimedia
Sjajan meč na pariškoj šljaci...

Filip Krajinović je završio takmičenje na ovogodišnjem Rolan Garosu. Srpski teniser je posle 130 minuta igre izgubio od 12. tenisera sveta, Amerikanca Frensisa Tijafoa, 6:3, 6:4, 6:2.

NOVAK BI SVE ISTO PONOVIO: Nemam zadrške, boli me sve što se dešava na Kosovu

NIJE SE DOBRO OSEĆAO: Lajović predao meč Kinezu

Alkaraz igrao kao mašina, a onda je zakomplikovao sebi život

Tijafo je u početnom setu uspeo da dođe do brejka u četvrtom gemu za 3:1. Na 4:2 je spasao tri brejk lopte, da bi na 5:3 propustio set loptu na servis Krajinovića.

Ipak, u narednom gemu je iskoristio ukupno treću set loptu za 6:3.

U drugom setu, Amerikancu je bio dovoljan brejk u trećem gemu. Držao je tu prednost, da bi na 5:4 za Tijafoa teniser iz Sombora propustio priliku da vrati brejk.

Tijafo je realizovao drugi set loptu za 6:4 i poveo sa 2-0 u setovima.

I nastavio je u istom stilu - odmah je stigao do brejka i 2:0, da bi potom u petom gemu još jednom oduzeo servis protivniku i stigao do 4:1.

U osmom gemu imao je Filip brejk loptu, ali nije je iskoristio, da bi Tijafo realizovao treću meč loptu.

Iako je Filip imao dobar skor sa Frensisom od 2:1, nije uspeo da pobedi. Bio je ovo njihov treći sudar na šljaci i prva pobeda Amerikanca, koji se tako Krajinoviću revanširao za poraz u prvom kolu Rolan Garosa 2019. godine. Tada je Filip slavio u pet setova, sada je Tijafo imao sve pod svojom komandom i plasirao se u drugu rundu.

Tijafoa u narednom kolu očekuje susret protiv Rusa Aslava Karaceva, koji je bio bolji od Alekseja Popirina, 6:3, 6:7 (4), 6:1, 6:2.

Pogledajte kako izgleda Pamela Rajf, fitnes instruktorka koja radi za FK Paderborn