ATP BASTAD: Đere u dva seta stigao do četvrtfinala

14.07.2022. 13:28
Laslo Đere
Laslo Đere / Izvor: Profimedia
Srpski teniser za sat i po stigao do pobede.

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira u Bastadu pošto je u dva seta (7:5, 6:2) savladao Švajcarca Marka-Andrea Heslera za sat i 24 minuta igre. Đere će za plasman u polufinale igrati sa pobednikom meča između Argentinca Federika Korije i Rusa Andreja Rubljova.

NIKAD JAČI POKLON: 1000 dinara bonusa, 200 spinova i SONY PS 5 – MOŽE!

VTA BUDIMPEŠTA: Krunićeva u četvrtfinalu

KEJT MIDLTON ZABRANILI DA GLEDA NOVAKOVO FINALE: Rekli su mi - “Ni slučajno”! Vojvotkinja otkrila detalje

Đere je dobro počeo meč protiv Heslera pošto je u trećem gemu uspeo da Švajcarcu oduzme servis, ali je tu prednost izgubio u sedmom gmeu kada je Hesler uspeo da mu vrati brejk. Ipak, srpski teniser je dočekao novu priliku u završnici seta i u 12. gemu uspeo da izbegne taj-brejk pošto je drugi put oduzeo Hesleru servis i osvojio prvi set.

Drugi set je Đere dobio još ubedljivije mada je Hesler bio taj koji je prvi stigao do brejka u trećem gemu. Međutim, usledila je serija od čak tri uzastopna brejka srpskog tenisera koji je iskoristio četvrtu meč loptu i stigao do trijumfa.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće sa loptom Ivane Ignjantović, bivše devojke Zvezdinog golmana Zorana Popovića