SENZACIJA U DOHI: Triler i lomljenje reketa, Novak ipak NIJE u finalu (FOTO)

04.01.2019. 19:14
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

U drugom polufinalu igraće Čekinato i Berdih.

Roberto Bautista Agut se plasirao u finale ATP turnira u Dohi. Španac, 24. na ATP listi je pobedio Novaka Đokovića, najboljeg svetskog i srpskog tenisera rezultatom 2:1 (3:6, 7:6, 6:4) i sada čeka boljeg iz okršaja Marka Čekinata i Tomaša Berdiha. Delovalo je (posle prvog seta) da će Đoković imati priliku da se bori za treći trofej u prestonici Katara, ali ga je Bautista ipak, posle dva sata i 37 minuta potpuno zasluženo pobedio i zaustavio u tom pohodu.

Veoma bitan trenutak za meč u Dohi desio se u osmom gemu drugog seta, kada je Španac uzvratio brejkom i izjednačio na 4:4. Srbin je bio toliko besan da je slomio reket. Taj set je na kraju rešen u taj-brejku, dok su poslednji set odlučili uvodni gemovi. Ispostavilo se da je kapitalan bio brejk na samom početku deonice. Tu prednost do kraja je samo održavao. Podsetimo, prethodna dva meča, Đoković je dobijao posle preokreta.

Takođe, Španac je smanjio na 7:2 u međusobnim okršajima.

POVREDA KOMPLIKUJE SITUACIJU: Australijan open verovatno bez velike zvezde (FOTO)

NAVIJAČI ZVIŽDALI NOVAKU: Spustio ih je na ŠMEKERSKI način (VIDEO)

Meč je počeo odlično za Đokovića, pošto je uvodni gem dobio bez izgubljenog poena, a odmah zatim i došao do brejka. Najbolji srpski teniser iskoristio je drugu brejk loptu i poveo sa 2:0. Posle 13 minuta već je bilo 3:0, a u tom gemu Đoković je protivniku prepustio samo jedan poen. U nastavku seta, igralo se gem za gem, pa je posle 41 minuta bilo 6:3 za Srbina.

Roberto Bautista Agut
Roberto Bautista Agut / Izvor: Reuters

U drugom setu prvi na servisu je bio Agut i to iskoristio. U četvrtom gemu, Đoković je imao servis, ali je gubio sa 40:15. Ipak, usledila je serija i Novak nije dozvolio brejk. Bilo je 2:2. U sledećem gemu, Novak je poveo sa 30:15, ali je Bautista ipak izjednačio na 30:30, ovim fenomenalnim poenom.

Ubrzo je taj gem dobio Bautista i poveo sa 3:2. U sedmom gemu, na servis Španca, Srbin je poveo sa 30:0, a zatim i sa 40:0. Novi brejk Đoković je napravio bez izgubljenog poena, ali je već u osmom gemu Bautista poveo sa 30:0. Izjednačio je Srbin na 30:30, ali je Španac ubrzo imao priliku za brejk. As udarcem Novak je "poništio" tu priliku. Posle duže razmene udaraca, Španac je opet došao do prilike za brejk. I iskoristio je. Zbog toga, Novak se iznervirao i slomio reket.

NOVAKU PUKAO FILM: Bes je ISKALIO na NJEMU! (FOTO)

U sledećem gemu, Bautista je potvrdio brejk i poveo sa 5:4 uz jedan izgubljeni poen. U desetom gemu, Đoković je bio na servisu, a Bautista je imao priliku za brejk, ujedno i set. Ipak, Đoković je ostao u meču, izjednačenjem na 5:5. Tada je Bautista bio na servisu i došao je do prednosti od 6:5. Đoković je opet servirao za ostanak u meču, ali je Bautista poveo sa 15:0. Preokrenuo je Novak na 30:15, ali je usledilo novo izjednačenje. Ušlo se u triler, pošto je Španac opet bio u prilici da osvoji set. Ipak, u tome nije uspeo, pa se igrao taj-brejk.

Poveo je Bautista sa 1:0, ali je Đoković preokrenuo na 2:1. Usledio je novi preokret, za 3:2 u korist Španca, ali i novo izjednačenje - 3:3. Do tada mini brejka nije bilo. As udarac Srbina je bio dovoljan za prednost od 4:3, ali se Španac nije dao. Uzvratio je na isti način, za 4:4. Poveo je i sa 5:4, a onda je Novak imao dva servisa. Izjednačio je na 5:5, a onda ga je Bautista naterao na grešku. Španac je poveo sa 6:5 i imao gem i set loptu. Nije je iskoristio, a Novak je forhendima izjednačio na 6:6. Međutim, sledeći poeni su pripali Bautisti, za 1:1 u setovima.

Poslednji set počeo je loše po Đokovića, pošto je Bautista napravio brejk i poveo sa 1:0. U narednim minutima ga je potvrdio, ali u trećem gemu Novak nije dozvolio novi brejk. Bilo je 2:1 za Španca, a zatim i 3:1. Do smanjenja na 3:2 Đoković je stigao uz jedan izgubljeni poen. Bautista je sa nulom povećao na 4:2. U sedmom gemu, Đoković je poveo sa 30:0, ali se Bautista vratio, izjednačenjem (30:30 i 40:40). Ipak, Đoković nije dozvolio novi brejk. As servisom, Španac je došao do 5:3 u poslednjem setu. Neizvesno je bilo i u devetom gemu, koji je na kraju pripao Agutu.

U desetom gemu, Španac je servirao za meč. I to je iskoristio.