ATP DOHA: Ne može bez drame i preokreta, Đoković se plasirao u polufinale (FOTO)

03.01.2019. 17:46
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Novak savladao Basilašvilija u tri seta.

Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Dohi pošto je savladao u tri seta Gruzijca Nikoloza Basilašvilija sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:4) posle jednog sata i 59 minuta igre. Kao i u četvrtfinalu, najbolji srpski teniser je ponovo izgubio prvi set i morao je da uloži mnogo truda kako bi se vratio u meč i na kraju pobedio.

NOVAK I MARKO HARAJU U DOHI: Bratski dubl dobio ime! Hit na društvenim mrežama

IZJASNIO SE! Federer istakao favorite za TRIJUMF u Melburnu. Evo šta je rekao o Novaku (FOTO)

Nije dobro počeo polufinalni meč za Novaka pošto je Gruzijac odmah na startu uspeo da mu oduzme servis, a isto je uradio u petom gemju i poveo sa 4:1. Đoković je uspeo da vrati jedan brejk, ali je Basilašvili na kraju osvojio prvi set. Recept Gruzijca iz prvog seta Đoković je primenio u drugom i takođe oduzeo odmah servis Basilašviliju, a zatim i poveo 3:0. To je Novaku bilo dovoljno da dođe do izjednačenja u setovima, iako je Gruzijac imao dve brejk prilike koje nije uspeo da iskoristi.

Ni treći set nije mogao da prođe bez uzbuđenja odmah na startu. Još jednom je Đoković oduzeo Basilašviliju servis, ali nije uspeo da potvrdi brejk pošto je Gruzijanc uzvratio u narednom gemu. Mirno je bilo samo u sledećea dva gema, pošto je Novak ponovo napravio brejk, ali ga je ovoga puta i potvrdio i poveo sa 4:2. Bio je to i kraj nada za Gruzijca jer je Novak sigurnom igrom čuvao svoj servis i na krajuu zasluženo stigao do plasmana u polufinale.

Pogledajte kako izgleda američka atletičarka Kajla Simons.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.