ATP HAMBURG: Krajinović se namučio, ali je prošao prvu prepreku

13.07.2021. 16:32
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Profimedia

Srpski teniser pobedio tek posle tri seta.

Filip Krajinović morao je dobro da se pomuči, ali je uspešno prošao prvo kolo turnira u Hamburgu. Krajinović koji je postavljen za 6. nosioca savladao je Nemca Danijela Altmajera sa 2:1 (6:3, 7:6 (7:3), 6:1) pose 2 sata i 27 minuta igre. Srpski teniser će u narednoj rundi igrati protiv još jednog Nemca, znatno poznatijeg Filipa Kolšrajbera.

AKO NOVAK DOĐE U TOKIO, ZLATO JE SVE BLIŽE: Još jedan VRHUNSKI igrač OTKAZAO učešće na OI

ČELENDŽER JAŠI: Zekić uspešan u prvom kolu

LOŠE U RUMUNIJI: Krstin poražen na startu čelendžera u Jašiju

Bolji je Krjainović bio u prvom setu od Nemca tokom kojih je imao i četiri brejk šanse, ali je iskoristio samo jednu. Ipak i to mu je bilo sasvim dovoljno da osvoji prvi set. I u drugom je dobro krenulo za Krajinovića koji je napravio brejk u treećem gemu, da bi mu Altmajer uzvratio u šestom gemu. U završnici seta došlo je do razmene brejkova, da bi se potom otišlo u taj-brejk u kojem je Altmajer bolje odigrao i stigao do izjednačenja.

Odlučujući set potpuno je prošao u znaku Krajinovića. Srpski teniser sjajno je igrao, sa dva uzastopna brejka stigao do vođstva od 4:0 i potpuno razbio Nemca. Altmajer je uspeo da uzme samo počasni gem pre nego što je Krahjinović stavi otačku na meč.