ATP HJUSTON: Opelka u duelu DVOMETRAŠA stigao do prve titule na šljaci

11.04.2022. 08:15
Rejli Opelka
Rejli Opelka / Izvor: Reuters

Uzbudljiv meč.

Amerikanac Rejli Opelka pobednik je turnira u Hjustonu. On je u duelu dvometraša pobedio je sunarodnika Džona Iznera sa 2:0 (6:3, 7:6).

NOVA ATP LISTA: Đoković i dalje prvi, evo koliko beži Medvedevu

URINIRAO PO LJUDIMA, BACIO ŽENU IZ AUTA, A SADA DRŽI LEKCIJE NOVAKU: Mora da si kralj gluposti poručio je Đokoviću

DUCIJU SRPSKI DERBI: Lajović ZASLUŽENO proašao u drugo kolo u Monte Karlu

Opelka je u Teksasu osvojio četvrtu ATP titulu u karijeri i prva na šljaci, dok je 36-godišnji Izner ostao na 16 trofeja.

U duelu dvometraša jedini brejk je viđen u osmom gemu prvog seta, kada je 211 santimetara visoki Opelka iskoristio četvrtu šansu da oduzme servis protivniku.

Izner je u pet gemova na servis trećeg nosioca imao brejk lopte, ali nijednu nije realizovao, a u taj brejku je prokockao tri set lopte za izjednačenje na 1:1. Opelka je to iskoristio i serijom od tri osvojena poena preokrenuo na 9:7 za četvrti trijumf protiv Iznera u petom međusobnom duelu.