16°C
07.05.2024.
117.1117
109.3684

ATP ISTANBUL: Troicki BRILJIRAO i izbacio tradicionalno NEZGODNOG protivnika (FOTO)

02.05.2017. 19:03
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: MN Press

Meč imao maratonski tok.

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala ATP turnira u Istanbulu. Drugi reket Srbije eliminisao je Kipranina Markosa Bagdatisa sa 2:0 u setovima (6:4, 7:5).

ŠTA URADI OD SEBE? Veliki Novakov rival u do sada NEPREPOZNATLJIVOM izdanju (FOTO)

NOLE, JAVI SE: Jedan deka ima POSEBAN poklon za njega koji čuva 64 godine (FOTO)

Viktor Troicki / Izvor: Profimedia

NIJE BIO OPREZAN: Nadalu SPALE gaće na proslavi titule u Barseloni (VIDEO)

Meč je trajao jedan čas i 35 minuta, a bio je to njihov sedmi međusobni okršaj, Srbin sada vodi sa 4:3 u pobedama.

Velika borba viđena je u prvom setu, koji je odlučen tek posle 53 minuta. Markos je prvi napravio brejk, uzvratio mu je Troicki na isti način, a potom i spasao nove dve brejk lopte. Prelomni trenutak desio se u 11. gemu, kada je Viktor oduzeo servis Kipraninu za 6:5, da bi odmah iskoristio drugu set loptu i slavio a 7:5.

Dva brejka bila su dovoljna Viktoru da osvoji drugi set. U prvom i petom gemu je oduzeo Kipraninu servis. Pri rezultatu 5:3 na servis Kipranina, Troicki je propustio meč loptu, koju je realizovao već u narednom gemu za trijumf od 2:0.

Za prolaz u četvrtfinale, drugi reket Orlova boriće se protiv Karena Hačanova. Sa 11 godina mlađim Rusom, Viktor je imao priliku da igra nedavno na Dejvis kupu u Beogradu, kada ga je u maratonskom duelu savladao 3:2 u setovima. Rezultat između njih dvojice je 1:1, pošto je Hačanov slavio 2016. u kineskom Čengduu.

Na ATP listi, razlika između Troickog i Hačanova je gotovo neprimetna: Srbin je 38. na svetu, a Rus četiri mesta niže plasiran.