ATP KUP: Poznati finalisti, ISPAO dželat Srbije!

06.02.2021. 08:33
Fabio Fonjini
Fabio Fonjini / Izvor: Reuters
Ubedljivo.

Srbija neće braniti trofej ATP kupa osvojen prošle godine, pošto je u četvrtfinalu poražena od Nemačke, ali ni Panceri neće videti borbu za pehar. U finalu prestižnog takmičenja igraće Italija i Rusija!

Nadal doneo krupnu odluku, Novak Đoković NAJBOLJI SVIH VREMENA!

SRPSKI DERBI U ANTALIJI: Međedović savladao PRVOG NOSIOCA i zakazao duel sa Zekićem!

BEKER GA NAJBOLJE POZNAJE: Novak OČAJNIČKI želi trijumf u Melburnu (FOTO)

Veliko iznenađenje priredili su Italijani eliminisavši Špance, sa druge strane, Zbornaja je teškom mukom izbacila dželata srpske selekcije i preko Pancera stigla do finala.

Sve je bilo gotovo posle prva dva meča, kada su Rusi i Azuri poveli sa 2:0, čime je sve bilo završeno.

U prvom meču Fabio Fonjini je savladao Pabla Karenja Bustu sa 2:1 (6:2, 1:6, 6:4), da bi kasnije Mateo Beretini potvrdio da je jedno od najvećih iznenađenja na ovom ATP Kupu i nadigrao favorizovanog Roberta Bautistu Aguta 2:0 (6:3, 7:5). Italijanima je posao bio olakšan, budući da za Crvenu furiju nije igrao drugi reket sveta Rafael Nadal, zbog blažeg bola u leđima.

Rusija se mučila sa Nemcima, Andrej Rubljev je nakon velike borbe nadvisio Štrufa 2:1 (3:6, 6:1, 6:2), da bi kasnije Mededev preokretom protiv Zvereva stigao do trijumfa od 2:1 (3:6, 6:3, 7:5) i odveo svoju selekciju u finale. Zanimljivo je da su i Medvedev i Beretini dobili poslednji poen vredan finala gotovo u istom sekundu.