ATP LONDON: Đoković UNIŠTIO Nišikorija, sledi borba za TRON (VIDEO+FOTO GALERIJA)

19.11.2016. 22:40
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

U drugom polufinalu, Marej pobedio Raonića.

Novak Đoković se plasirao u svoje šesto finale na završnom Mastersu u sezoni. Najbolji srpski teniser u polufinalu, u londonskoj "O2 areni" je pobedio Keija Nišikorija, rezultatom 2:0 (6:1, 6:1) i za odbranu trona igraće protiv Endija Mareja koji je savladao Miloša Raonića (2:1 (5:7, 7:6, 7:6)). Ujedno, to će biti i borba za prvo mesto na ATP listi. Đoković je ujedno došao u priliku da osvoji šesti trofej na prestižnom turniru, a u međusobnim duelima sa Japancem sada je 11:2.

Početak meča bio je savršen za srpskog tenisera, iako je bilo malih problema u uvodnom gemu. U tim trenucima, moralo je da reaguje. Jedan od navijača je pokušao da uđe na teren, ali su ga redari veoma brzo obuzdali.

Đoković i Nišikori su kao i većina samo pogledom propratili, a meč je odmah nastavljen. Taj gem osvojio je Novak, a ubrzo je i napravio brejk. Već u 11. bilo je 2:0, a u 14. minutu 3:0 za Srbina. Novak je prednost uvećao novim brejkom, ali je Nišikori uzvratio na isti način. Iskoristio je prvu brejk loptu i smanjio na 4:1.U šestom gemu, ponovo je viđen brejk. Japanac je loptu "napucao" u mrežu, za 5:1 za Srbina. U  sedmom gemu, nije se predavao Nišikori. Đoković je iskoristio treću set loptu, s tim da je Japanac imao dve brejk lopte. Prvi set trajao je 35 minuta.

Dominacija Đokovića se nastavila i u drugom setu. Odmah na početku, Novak je "brejknuo" protivnika, za 1:0, da bi na 2:0 povećao uz samo jedan izgubljen poen. Usledio je i novi brejk (iskorišćena treća prilika), a poen za gem je naterao Novakove trenere (Bekera i Vajdu) da aplaudiraju. Na svoj servis je povećao na 4:0, ali onda Nišikori nije dozvolio novi brejk. Smanjio je na 4:1, ali je Đoković do 5:1 došao bez izgubljenog poena. U sedmom gemu, ponovo je bilo uzbudljivo, a publika je bila na strani Nišikorija, jer je želela još malo tenisa. Ali Novak to nije dozvolio.

Meč je trajao ukupno 66 minuta, i to još jednom potvrđuje njegovu dominaciju.