ATP MADRID: Nadal ZAKAZAO 50. duel PROTIV Novaka (FOTO)

12.05.2017. 18:15
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Reuters

Španac savladao Davida Gofana u dva seta.

Rafael Nadal savladao je Davida Gofana u dva seta posle velike brobe i posle tačno dva časa igre sa 7:6 (7:3, 6:2) i plasirao se u polufinale Mastersa u Madridu gde će biti učesnik još jednog epskog duela pošto će mu protivnik biti Novak Đoković. Biće to jubilarna 50. epizoda najvećeg rivalstva u istoriji tenisa u kojem srpski teniser vodi sa 26 pobeda u odnusu na 23 Španca.

FER PLEJ PRE SVEGA: Novak poželeo Nišikoriju brzo ozdravljenje (FOTO)

NIJE IGRAO PROTIV NIŠIKORIJA: Evo kako se Nole SPREMA za naredni meč (FOTO)

Bik iz Manakora nije lako došao do pobede protiv Gofana. U prvom setu su oba igrača imali prilike za brejk koje nisu koristili, Nadal čak šest, pa se otišlo u taj-brejk. U njemu je Nadal ipak bio bolji rival i uspeo da iskoristi drugu set loptu za vođstvo od 1:0 posle čak 71 minuta igre.

ĆORIĆ JE NAPRAVIO SENZACIJU POBEDIVŠI MAREJA: Nole mi je pomogao (FOTO)

Mnogo lakši posao imao je Španac u drugom setu, mada se Belgijanac nije predavao. Špancu su bila dovoljna dva brejka, po jedan u trećem i sedmom gemu, da bi došao do troijumfa i plasmana u polufinale gde ga čeka Đoković.