ATP SOFIJA: Troicki zaustavljen već u prvom kolu

09.11.2020. 20:02
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: Profimedia

Srpski teniser poražen u tri seta.

Viktor Troicki poražen je već u prvom kolu turnira u Sofiji. Bolji od srpsko tenisera bio je Belorus Egor Gerasimov sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:3) posle jednog sata i 46 minuta igre.

Vernost se isplati - Sutra je utorak, a to znači SUPER BONUS u Meridianu

LEGENDE NA DELU: ATP najavio intervju koji svi čekamo, Nole i Sampras otvoreno o svemu (VIDEO)

KAKO MU JE SAMO USPELO? Ovaj rekord Nadala Đoković sigurno nikad neće oboriti

Bolje je Bdelorus počeo meč i već u četvrtom gemu imao priliku da oduzme Troickom servis što je i uspeo iskoristivši četvrtu brejk loptu. Gerasimov je u šestom gemu propustio još jednu brejk priliku, ali je svejedno osvojio prvi set. Troicki je uspeo u drugom odmah na startu da oduzme servis Gerasimovu i povede sa 3:0 i to mu je bilo dovoljno da dođe do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu je Troicki prvi stigao do brejk šanse, ali je nije iskoristio da bi Belorus imao čak četiri prilike za brejk već u narednom gemu na servis Troickog, a iskoristio je tek petu i poveo ubrzo sa 4:1. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno Belorusu da dođe do pobede.