BRAVO MIOMIRE: Kecmanović preko 21. na svetu do polufinala

18.02.2022. 08:12
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Fenomenalno.

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Riju pobedom protiv šestog nosioca Lorenca Sonega (21. na svetu).

ĐOKOVIĆ SE OBRATIO SRBIJI: Izazvao NEZAPAMĆENU scenu na državnoj televizi (VIDEO)

DA LI VAS NERVIRA? Onda usledilo glavno pitanje: Vakcina? Novakov odgovor NIJE "NE"

IZNEO SVOJU VERZIJU PRIČE! "Ovo je drugačije" Novak najiskrenije moguće odgovorio i na pitanje - DA LI BI OSVOJIO AO?

Kecmanović je pobedu protiv Sonega upisao u dva seta, za sat i 40 minuta igre konačnim rezultatom 7:5, 6:4.

Poveo je Sonego 3:0 u prvom setu uz brejk, ali je Kecmanović uspeo da se vrati u petom gemu. Srbin je rivalu oduzeo servis u 11. gemu nakon čega je drugu set loptu u sledećem gemu pretvorio u vođstvo od 1:0.

Drugi set rešen je brejkom koji je Kecmanović napravio u trećem gemu. Imao je nove brejk prilike srpski teniser u petom gemu, ali je Sonego uspeo sve da ih spase.

U borbi za polufinale rival će Kecmanoviću u petak biti Fransisko Serundolo kome je Kasper Rud predao meč.

Najnovije vesti iz sveta tenisa nađite OVDE.