MIŠA NIJE TAJ NIVO: Alkaraz rutinski savladao Kecmanovića (VIDEO)

22.01.2024. 09:54 11:05
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Reuters

Kraj za našeg igrača.

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je od Karlosa Alkaraza 3:0 (6:4, 6:4, 6:0) u osmini finala Australijan opena posle sat i 50 minuta igre.

Optužio je Novaka da se folira, non-stop ponavljao JEDNU STVAR na konferenciji: Sad se ponovo sreću u Australiji i postavlja se pitanje - da li je Đoković zaboravio?Novak Đoković

AUSTRALIJAN OPEN: Medvedev i Hurkač zakazali okršaj u četvrtfinalu (VIDEO)Danil Medvedev

AUSTRALIJAN OPEN: Medvedev i Hurkač zakazali okršaj u četvrtfinalu (VIDEO)

Novak saznao termin meča protiv Frica i neće biti srećan... Novak Đoković

Novak saznao termin meča protiv Frica i neće biti srećan...

I SET

Bojažljivo i stegnuto je u duel ušao srpski igrač i Španac je to odmah kaznio. Napravio je brejk Karlos već u trećem gemu. Doduše, imao je dosta sreće Alkaraz pošto mu je mreža pomogla da iskoristi prvu brejk priliku.

Od tog trenutka kao da se opustio Kecmanović i možda shvatio da nema šta da izgubi na ovom susretu. Zaigrao je dosta hrabrije u nastavku seta. Ipak i Alkaraz je bio na svom nivou, pa nije dozvolio Srbinu nijednu brejk priliku i set je rešio sa 6:4. Miša je najbliži bio u desetom gemu kada je Španac servirao za osvajanje seta, bilo je 15:30, ali Karlos sa tri servisa sprečava povratak Srbina.

II SET

Nastavio je Kecmanović dobro da servira posle izgubljenog seta, ali nije uspevao da zapreti na protivnikov servis. Ponovo nije imao nijednu brejk priliku.

Sa druge strane, Alkaraz je pokazao da je iskusniji u ovakvim mečevima iako je mlađi četiri godine od Miomira.

U idealnom trenutku, u sedmom gemu seta Alkaraz pravi brejk, stiče ključnu prednost i rutinski privodi ovaj deo igre kraju. Set je završen istim rezultatom kao i prvi - 6:4.

III SET

U trećem setu je Kecmanović potpuno potonuo. Izgubio je srpski teniser uvodni servis gem i dalo se naslutiti u kom pravcu ide ovaj susret. Alkaraz nije popuštao ni posle toga, osvojio je narednih pet gemova i ostavio Srbina na nuli u ovom setu.

Protivnik Španca u četvrtfinalu biće Aleksandar Zverev koji je savladao Kamerona Norija posle pet setova.