PRVI KORAK KA FINALU: Hjuston POVEO protiv Lejkersa (VIDEO)

SrbijaDanas
Džejms Harden
Džejms Harden / Izvor: Reuters
Sjajna partija Hardena i Vestbruka.

Košarkaši Hjuston rokitsa pobedili su Los Anđeles lejkerse 112:97, u prvom meču polufinala Zapadne konferencije. "Rakete" ni u jednom trenutku nisu pokazale znake umora, bez obzira što su do polufinala došle nakon teške serije u sedam mečeva sa Oklahomom.

AMERI UDARILI PO NIKOLI: Jokić se UOPŠTE ne trudi! (FOTO)

DOBIO 99 OD 100 GLASOVA: Gudurićev saigrač ruki godine u NBA (FOTO)

BOGDAN GLEDAO PARTIZAN: As Sakramenta skenirao najnovije pojačanje crno-belih (VIDEO)

Hjuston je odigrao sjajnu odbranu tokom svih 48 minuta i, uz odličnu partiju Džejmsa Hardena i Rasela Vestbruka, sasvim zasluženo poveo sa 1:0.

Engleska je na poslednja tri meča dala 17 golova, pa je i sad izraziti favorit sa kvotm 1,35 na dvojku. Pogledajte sve MOZZART kvote za meč Island – Engleska

Harden je u prvom poluvremenu ubacio čak 25 poena, iz igre je šutirao 7/11 i Roketsi su imali osam poena prednosti.

U trećoj četvrtini sa dobrom igrom krenuo je i Vestbruk, uz sve to odbrana nije popuštala i ekipa iz Teksasa brzo je došla do dvocifrene prednosti.

Tokom poslednje četvrtine prednost Hjustona išla je i do +19, pa smo na kraju, u poslednjim minutima, Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa gledali na klupi.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejms Harden sa 36 poena i pet asistencija, Vestbruk je imao 24, devet skokova i šest asistencija, a Erik Gordon 23 poena.

Lejkerse su predvodili Dejvis sa 25 poena i 14 skokova, odnosno Lebron sa 20 poena, osam skokova i sedam asistencija. "Kralj" je u poslednjoj četvrtini uputio četiri šuta ka protivničkom košu i nijedan nije pogodio, pa je taj deo igre završio bez poena.

Drugi meč polufinalne serije igra se u noći između nedelje i ponedeljka od 2.30 po srednjoevropskom vremenu.