DEJVIS KUP: Laslo doneo prvi bod Srbiji, sada je red na Novaka

15.09.2023. 16:55
Laslo Đere
Laslo Đere / Izvor: Reuters

Đere u dva seta savladao Alberta Ramosa-Vinjolasa.

Laslo Đere savladao je Alberta Ramosa-Vinjolas sa 2:0 (6:4, 6:4) posle sat i 26 minuta igre u drugom kolu Dejvis kupa u Valensiji i tako doneo Srbiji prednost od 1:0. Srbija ima priliku da savlada Špance pošto u narednom meču Novak Đoković igra protiv Alehandra Davidoviča Fokine.

Brizbejn ponovo u kalendaru teniskih turnira

"SILOVAO ME JE TRI PUTA DNEVNO": Strašno svedočenje francuske teniserke!

OGLASIO SE ŠELTONOV OTAC: Novak se rugao Benu!

Đereu je jedan brejk bio dovoljan za osvajanje prvog seta. Sve do petog gema su oba tenisera bili sigurni na nsvoj servis, da bi potom Đere iskoristio prvu šansu da napravi brejk koji mu je u krajnjem ishodu i doneo osvajanje prvog seta.

Gotovo identična situacija viđena je i u drugom setu. Ponovo su teniser ibili sigurni na svoj servis sve do rezultata 3:3. Tada je na servis Ramosa-Vinjolasa odigran dugačak gem u koje je Đere iskoristio drugu brejk loptu i oduzeo mu servis, a potom i relativno brzo okončao meč.