DEJVIS KUP: Nole JAČI od POVREDE i Medvedeva (FOTO)

03.02.2017. 22:37
Đoković
Đoković / Izvor: MN Press

Đoković napravio fantastičan preokret i duplirao prednost Srbije.

Rusija je bila na korak do izjednačenja, posle prvog dana Dejvis kupa. Kada se najmanje očekivalo, Baćuške su mogle do poena, naročito posle povrede Novaka Đokovića, koju je zadobio na početku meča protiv Danila Medvedeva. Na kraju sve se dobro završilo po drugog reketa planete, pa je na kraju prema očekivanju trijumfovao 2:1 (3:6, 6:4, 6:1, 1:0). Medvedev je na početku petog seta predao duel i doprineo da Srbija posle uvodnog dana ima ubedljivu prednost od 2:0.

Najbolji srpski teniser dozvolio je Rusu, koji zauzima 67. mesto na ATP listi, da napravi brejk već u prvom gemu prvom seta, a kada mu se Nole revanširao, Medvedev je još tri puta brejknuo Đokovića i uspeo da reši prvi set u svoju korist 6:3.

DEJVIS KUP: Viktorova VIKTORIJA u MARATONU (FOTO)

Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: MN Press

PODRŠKA ZA VIKTORA: Iznenadiće vas sa KIM Novak gleda meč Troicki - Hačanov (FOTO)

Uprkos bolovima u desnom ramenu i medicinskom tajm-autu, Nole je uspeo da pokaže karakter i prevaziđe sve poteškoće. I u drugom setu prvi reket Srbije bio je prinuđen da sustiže brejk. Učinio je to kod vođstva Rusa od 3:1, vrativši neizvesnost u meč, a zatim kod rezultata 4:4 još jednom oduzeo servis protivniku. Dovoljno da rutinski privede kraju ovaj period igre i raspali uplašeni Čair - 6:4.

Rutina je bila treći set. Đoković je poput furije oduvao Medvedeva, napravivši dvostruki brejk i ubedljivo slavio sa 6:1. Iscrpljeni Rus, kome je ovo bilo debitantsko učešće u reprezentaciji, predao je meč na početku petog seta, pri Novakovom vođstvu 1:0, pa je Srbija povela sa 2:0 i samo je jedna pobeda deli od plasmana u drugu rundu Dejvis kupa.