DEJVIS KUP: Srbija u četvrtfinalu, Đoković stavio tačku protiv Davidovič Fokine

15.09.2023. 19:04
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Najbolji srpski teniser sve rešio u dva seta.

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Dejvis kupa pošto je sa 2:0 savladala Španiju u Valensiji, a drugi bod Srbiji je doneo Novak Đoković koji je sa 2:0 (6:3, 6:4) posle sat i 49 minuta igre savladao Alehandra Davidoviča Fokinu.

MURATOGLU: Postoje dva tipa Đokovića u finalima gren slema

Brizbejn ponovo u kalendaru teniskih turnira

"SILOVAO ME JE TRI PUTA DNEVNO": Strašno svedočenje francuske teniserke!

Velika, borba viđena je već u prvom setu u kojem su oba tenisera čuvala svoj servis praktično do same završnice, odnosno osmog gema. Dugo je trajao taj gem na servis Španca koji je sedam puta imao priliku da osvoji taj gem, ali je Đoković uspeo da realizuje drugu brejk loptu i povede sa 5:3, da bi ubrz oiskoristio drugu set loptu za vođstvo 1:0.

Sve je delovalo drugačije na startu drugog seta. Osvajali su teniseri gemove na svoj servis, da bi Davidovič Fokina uspeo da brejkne Novaka u četvrtom gemu i povede sa 4:1. Ironično, ali najbolji trenutak Španca u drugom setu bio je i njegov poslednji. Đoković je jednostavno ubacio u veću brzinu i sa dva brejka uzastopno stigao do prilike da servira za meč. To je i učinio i bez većih problema rešio i drugi set za trijumf Srbije.