ĐOKOVIĆ PRESLIŠAO ANDERSONA: Novak uspešan u pohodu na 20. gren slem titulu!

30.06.2021. 16:22
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Sjajna igra srpskog tenisera.

Prvi reket sveta Novak Đoković uspešno je nastavio put ka odbrani titule na prestižnom gren slem turniru Vimbldonu. Srpski teniser je uspešno prešao i drugu prepreku te se plasirao u treće kolo turnira nakon pobede nad južnoafričkim teniserom Kevinom Andersonom sa 3:0 u setovima 6:3, 6:3, 6:3 nakon svega sto minuta igre.

NOLE MAJSTORE! Ovakav potez može da izvede samo ON (VIDEO)

JEDINI KOJI MOŽE DA SRUŠI NOVAKA: Kako da budem prvi kada Đoković ne gubi poene! Razlika je velika

NIK KIRJOS OPLEO PO DOMAĆINU: Za divno čudo nije POMINJAO Đokovića

Meč nije bio na nivou onoga iz 2018. godine kada su se ova dva tenisera sastali u finalu londonskog turnira.

Ipak na samom početku viđena je velika borba, Anderson je opravdao ulogu sjajnog servira te je Đokoviću zadavao prilično problema. Međutim, Đoković je pri rezultatu 4:3 uspeo da oduzme servis gem Andersonu, te da realizuje naredni gem u svoju korist i tako dođe do osvajanja prvog seta.

Kao i u prvom tako i je i u drugom setu neizvesna borba vođena na početku seta. Razmene su bile sve duže a servis gemovi su sve ćešće igrani na razliku.

Anderson je poklekao pri rezultatu 3:3 kada je svoj servis gem prepustio Novaku.. Zatim se videlo da u ključnim momentima Južnoafrikancu popušta koncentracija te da to više nije onaj igrač od pre tri godine kada se borio za prestižni trofej.

Đoković je zadržao vođstvo brejka do rezultata 5:3 kada je po drugi put oduzeo servis Andersonu u drugom setu te nakon svega tridesetak minuta igre došao do vođstva od 2:0 u setovima.

Novak Đoković / Izvor: Profimedia

U trećem setu Đoković je dokazao ulogu favorita te je i pokazao da je u sjajnoj formi i da se brzo privikao na londonsku travu.

Uspeo je Đoković da ponovo stigne do brejka pri rezultatu 4:3. Identično kao i u prvom setu uspeo je Đoković da realizuje svoj servis gem, odnosno da iskoristu drugu meč lopte i tako zakaže duel sa boljim iz meča Andreas Sepi - Denis Kudla.

Dominikanska Republika nas je mučila 35 minuta, na kraju ipak ubedljivih 18 razlike za Srbiju. Protiv Filipina pobeda uz hendikep od -28,5 plaća se kvotom 1,85. Pogledajte i ostale Mozzart kvote za meč Srbija – Filipini.