12°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

DRAMA KAKVA ODAVNO NIJE VIĐENA: Poljakinja uz mnogo muke odbranila titulu na Rolan Garosu

10.06.2023. 18:13
Iga Švjontek
Iga Švjontek / Izvor: Profimedia
Rivalka ispustila prednost u odlučujućem setu.

Poljakinja Iga Švjontek odbranila je titulu na Rolan Garosu pobedom nad Čehinjom Karolinom Muhovom rezultatom 2:1 (6:2, 5:7, 6:4).

POZNAT TERMIN FINALA ROLAN GAROSA: Evo kada Đoković igra sa Rudom za 23. grend slem titulu

OVO MORATE DA PROČITATE! Niko nikada ovo nije rekao o Novaku: Đoković je heroj, a svi ga žele kao negativca

Ona je posle skoro tri sata uspela da savlada češku teniserku i to tako što je u trećem, odlučujućem setu, napravila veliki preokret.

Odbranu trofeja Poljakinja je krenula impresivno, toliko da je prvi set rešila u svoju korist sa ekspresnih 6:3, a onda povela sa 3:0 u drugom.

Međutim, Muhova se tada probudila i uzvratila udarac. Najpre je izjednačila, a onda i napravila brejk za 5:4 i servirala za drugi set.

Nije uspela tada, ali jeste nešto kasnije kada je servis Ige Švjontek potpuno stao i Čehinja je uspela još jednom da ga oduzme, a potom i poravna rezultat u setovima sa 7:5.

U trećem smo ponovo gledali festival brejkova, a konstantno je prednost imala Muhova, povevši sa 2:0.

Švjontek se vratila, ali ponovo poklekla, kada je Muhova napravila brejk za 4:3 i imala je servis.

Ali, tada kreće nova serija Poljakinje, pravi dva vezana brejka i dolazi do svoje 4. gren slem titule.