ATP DUBAI: Marej ispisao istoriju, preokret za za sva vremena

26.02.2024. 18:04
Endi Marej
Endi Marej / Izvor: Profimedia

Britanac slavio u uzbudljivom meču.

Britanski teniser Endi Marej ostvario je jubilarnu 500. pobedu u karijeri na tvrdim podlogama pošto je posle preokreta u prvom kolu ATP turnira u Dubaiju pobedio Kanađanina Denisa Šapovalova rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 7:6(5), 6:3 za dva sata i 33 minuta.

DOMINACIJA KAKVU SVET NIJE VIDEO: Izašla nova ATP lista! Novak na dve godine od Federera Novak Đoković

PROBRANA EKIPA: Đoković nominovan za najboljeg sportistu sveta Novak Đoković

PROBRANA EKIPA: Đoković nominovan za najboljeg sportistu sveta

Novak se zahvalio i "označio" kolege: Biće LJUTA BORBA za petu tituluNovak Đoković

Novak se zahvalio i "označio" kolege: Biće LJUTA BORBA za petu titulu

Marej (36) je peti na večnoj listi po broju pobeda na tvrdim podlogama, ispred njega su Rodžer Federer (783), Novak Đoković (700), Andre Agasi (592) i Rafael Nadal (518).

Šapovalov je prvi set osvojio zahvaljujući brejku pri rezultatu 4:4. U drugom setu Kanađanin i Britanac su razmenili po brejk, a u taj-brejku se bolje snašao Marej i tako uveo meč u odlučujući set.

U trećem setu Britanac je već na startu napravio brejk, da bi do trijumfa stigao posle prve meč lopte i to na servis protivnika. Marej će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Gael Monfis – Igo Imber.