MASTERS SINSINATI: Novak je čovek od čelika, titula je njegova posle preokreta

29.08.2020. 18:33
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Drugi trofej za Đokovića.

Novak Đoković uspeo je, kada je izgledalo nemoguće, da osvoji Masters u Sinsinatiju pošto je savladao posle tri seta i preokreta Miloša Raonića iz Kanade sa 2:1 (1:6, 6:3, 6:4). Ovo je druga titula Đokovića u Sinsinatiju, a ukupno 35. osvojeni Masters čime se izjednačio sa Rafaelom Nadalom, a ujedno je i prvi teniser koj je svaki turnir iz Masters serije osvojio makar po dva puta.

WTA SINSINATI: Osaka predala, Azarenki titula

KRAJ ZA ĐOKOVIĆA: Srpski teniser se definitivno POVUKAO!

SAOPŠTENJE SA US OPENA: Evo kad Đoković igra PRVI meč - tačan datum, satnica i protivnik

U prvom setu je vrlo brzo bilo vidljivo da Novak još vuče posledie maratonskog meča iz polufinala, što je Raonić iskoristio i sa dva brejka za pola ta osvojio prvi set. Tek u drugom setu kao da je Novak uspeo da pronađe snagu i odigra, još uvek daleko od svog nivoa, ali dovoljno da bude problem Raoniću. Osvajao je gemove na svoj servis i pritiskao Kanađanina koji je poklekao u šestom gemu, pa je Đoković uspeo da dođe do izjendačenja. Međutim, početkom trećeg seta je Novaku stao servis što Ronić koristi i brejkom dolazi do 2:0, ali je najbolji teniser sveta tada ubacio u veću brzinu i sa dva uzastopna brejka osvojio četiri gema za vođstvo 4:2. Raonić je uspeo da prekine tu seriju, ali je vrlo broz postalo jasno ko će biti pobednik duela, posebno kada je Raonić propustio brejk šansu u poslednjem, 10. gemu, odlučujućeg seta.

Novak Đoković i Miloš Raonić od 19 časova igraju finale Mastersa u Sinsinatiju koji se ove godine, zbog pandeije korona virusa, igra u Njujorku gde će već u ponedeljak početi US Open. Najbolji srpski teniser je protiv Kanađaninca crnogorskih korena do sada odigrao 10 mečeva i ima maksimalan učinak, a jedan od tih mečeva je igran baš u Sinsinatiju pre dve godine i Novak je pobedio u tri seta.

Do finala je na lakpi način stigao Raonić pošto je u polufinalu savladao Stefanosa Cicipasa za nešto više od sat i p vremena, dok je Đoković imao mnogo problema protiv Roberta Bautiste-Aguta pošto mu je trebalo tačno tri sata da dođe do trijumfa u meču tokom kojeg su ga ponovo mučili bolovi u vratu, ali i problemi sa stomakom. Ovo finale je prilika Đokoviću da osvoji drugu titulu u Sinsinatiju, dok će Raoniću ovo biti četvrto finale na turnirima iz Masters serije i sva tri puta je poražen, jednom od Rafaela Nadala i dva puta od Novaka Đokovića.

6:4
KRAJ!!! Novak Đokoivć je drugi put u krijeri odovjio Masters u Sinsinatiju.
5:4
Uspeo je Raonić daosvoji gem na svoj servis, a Novak servira za pobedu na turniru.
5:3
Lako je Đoković osvojio peti gem u trećem setu.
4:3
Činilo se da bi Đoković mogao da napravi i treći uzastopni brejk, ali je Raoniću proradio servis i uspeo je da prekine Novakovu seriju.
4:2
Đoković je odlično odigrao na svoj servis i potvrdio brejk.
3:2
Drugi uzastopni Novkov brejk i totalni prekoret u trećem setu pošto vodi srpski teniser.
2:2
Potvrdio je Novak napravljeni brejk i stigao do izjednačenja u trećem setu.
1:2
Odmah je uzvratio Novak ribrejkom iskoristivši loše servise Raonića.
0:2
Brejk Raonića. Novak je od početka gema imao problema sa servisom, a Raonić je iskoristio priliku koja mu se ukazala.
0:1
Raonić siguran na svoj servis na startu trećeg seta.

III SET

6:3
Uspeo je Novak da osvoji drugi set i dođe do izjednačenja, iako je Raonić uspeo da stigne do 0:30, ali je Đoković serijom dobrih servisa uspeo da stigne do preokreta i osvajanja gema.
5:3
Raonić osvaja gem i prekida Novakovu seriju od tri uzastopna gema.
5:2
Ekspresno je Novak potvrdio brejk.
4:2
Novak uspeva da napravi brejk. Nije izgledalo da će Đoković imati priliku za brejk, ali mu je Raonić svojim greškama pružio šansu koju je srpski teniser iskoristio.
3:2
Đoković za sada siguran na svoj servis.
2:2
Uspeo je Raonić posle nešto dužeg gema ipak da asom reši sve.
2:1
Uspeo je Raonić da izvrši pritisak na Novakov servis, stigne do đusa, ali je Đokoivć ipak osvojio gem.
1:1
Lak gem imao je na svoj servis i Raonić.
1:0
Đoković siguran na startu drugog servisa, lako osvaja gem.

II SET

1:6
Miloš Raonić osvaja prvi set posle pola sata igre.
1:5
Poptuno je stao Đoković i Raonić prvi drugi uzastopni brejk. Blizu je osvajanja rvog seta.
1:4
Raonić potvrđuje brejk bez problema.
1:3
Nastavili su se problemi Đokovića sa servisom i Raonić uspeva da stigne do brejka
1:2
Uspeva Raonić da dođe do drugog gema.
1:1
Mučio se i Đoković u prvom gemu na svoj servis, Raonić je imao i jednu brejk priliku, ali je Novak stigao do izjendačenja u gemovima.
0:1
Raonić se mučio malo na svoj servis, ali je ipak uspeo da osvoji prvi gem.

I SET

Pogledajte kako izgleda Jovana Đorđević, supruga Filipa Đorđevića

TEŽAK RIVAL: Poznat PRVI finalista US opena! Evo s KIM će Novak igrati ako i on pobedi

NOLE SE OPROSTIO DIRLJIVIM REČIMA: Hvala vam za sve (FOTO)

NOVAK ZAPUŠIO USTA AMERIKANCIMA: Pukao mu film zbog Federera i Nadala